Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Jak wynika z wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, lokatorzy mają kwestionować rozliczenia za ciepło w swojej spółdzielni mieszkaniowej, a nie u dostawcy, nie mają bowiem statusu odbiorcy.

Członek spółdzielni w swoim mieszkaniu spółdzielczym miał podzielniki kosztów ogrzewania, był rozliczany indywidualnie i corocznie miał niewielkie nadpłaty. Zmieniło się to, gdy umowę z nim zawarła firma Fortum. Powstała sytuacja, w której firma zajmowała się rozliczaniem mieszkańców, ci rachunki płacili w spółdzielni, a ta zamawiała zbiorczo ciepło u dostawcy. Po tej zmianie rachunki członka wzrosły, uważał więc, że bezprawnie zmieniono stare podzielniki na nowe i poskarżył się też do Urzędu Regulacji Energetyki. Ten jednak stwierdził, że sprawy dotyczące należności za ciepło powinno się najpierw dochodzić w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym, zatem spółdzielcy powinni kierować wszelkie zastrzeżenia do władz spółdzielni. Dopiero po wyczerpaniu tego trybu mieszkańcy mogą wystąpić do sądu. Lokatorzy nie są bowiem w świetle prawa energetycznego odbiorcami ciepła.

Od takiego postanowienia URE członek złożył zażalenie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ten je oddalił i potwierdził, że URE nie może interweniować w konflikcie, którego stroną jest osoba niemająca statusu odbiorcy.

Postanowienie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 06.11.2006 r. sygn. XVII Amz 50/06.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemmieszkania na zamianękamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Radziejowskimieszkania na wynajem powiat Pabianickidomy na wynajem gmina Lubrzamieszkania na sprzedaż gmina Krośniewicemieszkania na wynajem w Kaszubiemieszkania na wynajem w Tylmanowejdomy na sprzedaż w Czaplicach

Deweloperzy

);