Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

To, które lokale komunalne przeznaczane są do sprzedaży zależy od swobodnej decyzji gminy - wynika z wyroku Sądu Administracyjnego w Głogowie Wielkopolskim.

W przedmiotowej sprawie najemca lokalu komunalnego wystąpił do gminy o zbycie w trybie bezprzetargowym zajmowanego lokalu mieszkalnego. Gmina poinformowała, iż zamiarem jej jest utrzymanie budynku w całości jako miejskiego. Najemca wniósł odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego, które uznało, iż nie jest właściwe do rozpatrzenia sprawy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Głogowie Wielkopolskim stwierdził, że gminnym zasobem nieruchomości gospodaruje wójt, burmistrz albo prezydent miasta. Decyzja w sprawie przeznaczenia nieruchomości do zbycia podejmowana jest przez gminę w zakresie jej uprawnień właścicielskich i nie można pozbawić jej swobody podejmowania decyzji co do sposobu rozporządzenia należącą do niej nieruchomością. Ponadto żądanie od organu administracji sprzedaży nieruchomości w trybie bezprzetargowym, nie jest sprawą administracyjną, podlegającą załatwieniu przez wydanie decyzji.

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim sygn.akt II SA/Go 364/12.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Chełmińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Lesznodomy na wynajem gmina Płaskamieszkania na sprzedaż gmina Stopnicadomy na sprzedaż w Wiewiórkachdomy na sprzedaż w Rajsku Małymmieszkania na sprzedaż w Sosenkowo-Osiedle

Deweloperzy