Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Podatek z najmu należy się tylko od zysku, a nie od całości kwot płaconych przez najemcę, taką interpretację podatkową wydał Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy.

W przedmiotowej sprawie podatniczka wynajęła mieszkanie – w umowie najmu określono kwotę czynszu oraz ustalono, że za koszty eksploatacyjne (takie jak koszty administracyjne, opłata za prąd i gaz) płacić będzie najemca poprzez podatniczkę. Zapytała więc, czy rozliczając się z urzędem skarbowym, odprowadzać ma zryczałtowaną kwotę podatku od całości pieniędzy, które płaci najemca, czy tylko od kwoty, którą de facto zarabia, czyli od czynszu.

Fiskus uznał, że w takim przypadku podatek należy się tylko od kwoty realnego przychodu, czyli wysokości czynszu. Skoro w umowie najmu jest zapis stwierdzający, że najemca ponosi koszty eksploatacyjne, to wynajmujący jest traktowany tylko jako pośrednik płacący za osobę trzecią, a opłaty te nie stanowią dla niego przysporzenia.

Interpretacja Indywidualna z dnia 4 lipca 2014 r., ITPB1/415-438/14/KKPodatek od najmu[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Zamojskimieszkania na sprzedaż powiat Pruszkowskidomy na sprzedaż gmina Goszczanówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Gorlicedomy na wynajem w Kaniimieszkania na sprzedaż w Zalesiemieszkania na wynajem w Różańcu

Deweloperzy

);