Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Sąd Najwyższy uznał, że nie można żądać od spółdzielni mieszkaniowej, by dokonując wyodrębnienia lokali przypisała piwnice do mieszkań.

W rozpatrywanej sprawie spółdzielnia mieszkaniowa wydała uchwałę określającą przedmiot odrębnej własności poszczególnych lokali, by przekształcić prawa spółdzielcze we własność, jednak piwnice zaliczyła do nieruchomości wspólnej. Jeden z członków spółdzielni wystąpił więc do sądu o stwierdzenie nieważności tej uchwały. Zarzucał zarządowi m.in. sprzeczność uchwały z art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2000 roku o spółdzielniach mieszkaniowych. Sąd I instancji żądanie oddalił. Innego zdania był sąd II instancji, który stwierdził nieważność zaskarżonej uchwały. W skardze kasacyjnej spółdzielnia twierdziła, ze nie ma przepisu, który zobowiązywałby właściciela do przypisywania do lokalu piwnic, strychów itp. jako pomieszczeń przynależnych. Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną spółdzielni i stwierdził, że właściciel nie musi przy wyodrębnianiu lokalu kwalifikować piwnicy jako pomieszczenia przynależnego.

Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 8.06.2006 roku sygn. II CSK 37/06.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Kartuskimieszkania na sprzedaż powiat Konińskimieszkania na wynajem gmina Krzemieniewodomy na wynajem gmina Polanówdomy na sprzedaż w Kozachmieszkania na sprzedaż w Domastryjewomieszkania na wynajem w Rzędziszowicach

Deweloperzy

);