Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Ostatnio głośną sprawą stała się kwestia podatku od deszczu. Ma on w założeniu podreperować budżety gmin, a ratio legiswprowadzenia tej daniny tłumaczą gminy ponoszeniem dużych opłat za odprowadzanie wody deszczowej, niejednokrotnie ponoć gorszej od ściekowej.

W związku z wprowadzonymi opłatami od deszczu w niektórych gminach, znalazła się spółdzielnia mieszkaniowa, która wniosła skargę do Sądu Administracyjnego, który przyznał jej rację. Takie samo stanowisko wyraził Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając skargę kasacyjną gminy w wyroku z dnia 19 sierpnia 2010 r.

Sądy uznały, że minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w rozporządzeniu regulującym kwestię podatku od deszczu przekroczył swoje kompetencje i w części, w której rozporządzenie dopuszcza możliwość obliczania ceny za odprowadzanie ścieków na podstawie powierzchni obiektu, jest niekonstytucyjne.

Sprawa pozostaje aktualna, gdyż obecnie żadna z gmin nie może skorzystać w podstawowym wymiarze z dodatkowej daniny. W Sejmie został złożony 2 października projekt zmiany ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 19 sierpnia 2010 r., sygn. akt II OSK 893/10[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Oleskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Lublindomy na wynajem gmina Biała Piskadomy na wynajem gmina Horodłodomy na sprzedaż w Ruszenice-Koloniidomy na sprzedaż w Śladkowie Dużymmieszkania na wynajem w Janowiec-Jastrząbkach

Deweloperzy

);