Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Od odszkodowania za budowę linii wysokiego napięcia na gruncie należącym do osoby fizycznej nie trzeba płacić podatku dochodowego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

Zgodnie z planami przez teren przedmiotowej działki rolnej będzie przebiegać linia energetyczna. W związku z tą inwestycją, właściciel podpisał umowę o ustanowienie służebności przesyłu na należącej do niego działce. Została ona zawarta na czas nieokreślony, a jej przedmiotem jest prawo do korzystania z nieruchomości w celu budowy napowietrznej linii elektroenergetycznej. W zamian skarżący otrzymał jednorazowe świadczenie w wysokości 6400 zł.

Właściciel nie wiedział czy powinien od niego zapłacić podatek dochodowy. Sąd wyjaśnił, że zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. a ustawy o PIT odszkodowania z tytułu ustanowienia służebności gruntowej wypłacone posiadaczom gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego na podstawie wyroków sądowych i zawartych umów (ugód) są zwolnione z podatku.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 6 września 2012 r. II SA/Bk 434/12[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Nowotomyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tarnówdomy na wynajem gmina Skarbimierzmieszkania na wynajem gmina Krzyżanówmieszkania na sprzedaż w Nowym Goniwilkumieszkania na sprzedaż w Kierzkowiemieszkania na wynajem w Izbisce

Deweloperzy

);