Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Jeśli umowa najmu tablicy pod reklamę nie jest zawarta w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, podatnik może opodatkować przychody z tego tytułu ryczałtem.

Zgodnie z art. 2 ust. 1a ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów, osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Opodatkowaniu ryczałtem podlegają również otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze. Ryczałt od przychodów z najmu wynosi 8,5 proc. przychodów do kwoty stanowiącej równowartość 4000 euro, zaś od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20 proc. przychodów. Podatnik jest zobowiązany za każdy miesiąc, w którym uzyskał przychód, bez wezwania obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień w terminie złożenia zeznania.

Decyzja Izby Skarbowej w Katowicach z dnia 19.06. 2006 r. numer PBB3-4117/3-0029/2006.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Wodzisławskimieszkania na wynajem powiat Dąbrowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowa Karczmalokale użytkowe na sprzedaż gmina Waganiecdomy na wynajem w Przyborowiemieszkania na wynajem w Buszkowo-Majątekmieszkania na wynajem w Rudce

Deweloperzy

);