Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Sąd Najwyższy uznał, że komornik może usunąć osoby mieszkające w altanie w pracowniczym ogrodzie działkowym tylko wówczas, gdy gmina lub żądający eksmisji wskaże tymczasowe pomieszczenie.

Sąd Najwyższy stwierdził, że w prowadzonym przez komornika postępowaniu egzekucyjnym nakazującym wydanie altany postawionej na terenie pracowniczych ogrodów działkowych zastosowanie ma art. 1046 § 3-8 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli eksmitowany zaspokaja w niej swoje potrzeby mieszkaniowe. Wskazane przepisy określają warunki, na jakich może być przeprowadzona eksmisja z lokalu służącego zaspokajaniu takich potrzeb, jeśli w wyroku eksmisyjnym nie zostało przyznane prawo do lokalu socjalnego lub zamiennego. Komornik musi w takiej sytuacji wstrzymać się z eksmisją do czasu wskazania przez gminę albo przez żądającego eksmisji tymczasowego pomieszczenia.

Uchwała Sądu Najwyższego z 9.02.2007, sygn. IIICZP157/06.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Piskimieszkania na sprzedaż powiat Sokołowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kąkolewnicamieszkania na sprzedaż gmina Goczałkowice-Zdrójdomy na wynajem w Czernikówkudomy na sprzedaż w Pelagiamieszkania na wynajem w Jezuickiej Strudze

Deweloperzy

);