Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Akty prawne

[ powrót ]

Sąd Najwyższy uznał, że sąd nie może ponownie nakazać eksmisji, jeśli już raz wyrok eksmisyjny przeciwko danej osobie zajmującej to samo lokum został wydany.

W przedmiotowej sprawie w lutym 1980 roku został wydany wyrok nakazujący eksmisję członka wykluczonego ze spółdzielni mieszkaniowej z powodu niepłacenia opłat czynszowych. Wyrok po nadaniu mu klauzuli wykonalności spółdzielnia przesłała do Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miejskiego w celu przeprowadzenia eksmisji. Urząd zwlekał z jego wykonaniem, a w 1999 roku spółdzielnia otrzymała zawiadomienie, że wyrok ten zaginął. Niemożliwe było wydanie duplikatu, bo akta sprawy zgodnie z przepisami zostały dawno zniszczone. Spółdzielnia wystąpiła ponownie z pozwem o eksmisję. Sąd odrzucił pozew na podstawie art. 199 § pkt 2 kodeksu postępowania cywilnego ze względu na tzw. powagę rzeczy osądzonej. Sąd II instancji zwrócił się o wyjaśnienie do Sądy Najwyższego, ktory uznał, że sąd musi odrzucić pozew i wszcząć z urzędu, czyli z własnej inicjatywy, postępowanie o odtworzenie akt.

Uchwała Sądu Najwyższego z 24.01.2007, sygn. III CZP 147/06.[ powrót ]

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe na wynajemkamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Ryckilokale użytkowe na wynajem powiat Ostródzkimieszkania na wynajem gmina Stara Białamieszkania na wynajem gmina Małkinia Górnadomy na sprzedaż w Bielawach Pogorzelskichmieszkania na sprzedaż w Głodowiemieszkania na wynajem w Kaleniu

Deweloperzy

);