Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwrot składek na ubezpieczenia społeczne

2009-08-17

Zwrot składek na ubezpieczenia społeczne

Członkowie spółdzielni socjalnej mogą ubiegać się o częściową refundację składek na ubezpieczenia społeczne.

Członkowie spółdzielni socjalnej mogą ubiegać się o częściową refundację składek na ubezpieczenia społeczne – informuje „Gazeta Prawna”.

W uzgodnieniach społecznych znajduje się projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wzoru wniosku spółdzielni socjalnej o zwrot opłaconych składek oraz tryb dokonywania ich zwrotu – czytamy dalej. Ma wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia.

Możliwość takiej refundacji zakłada nowelizacja ustawy z 26 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych (DzU nr 94, poz. 651). Zgodnie z nią spółdzielnia będzie mogła wystąpić do starosty z wnioskiem o zwrot opłaconych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe za osobę zatrudnioną na podstawie spółdzielczej umowy o pracę. Pełna refundacja ma obejmować składki za 24 miesiące zatrudnienia – podaje dziennik. Natomiast przez kolejne 12 miesięcy ma to być 50 proc wysokości składek. Środki na ten cel będą pochodzić z Funduszu Pracy.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 17.08.2009 | 2009-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Katowicemieszkania na wynajem powiat Działdowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Pieńskdomy na sprzedaż gmina Jaraczewomieszkania na wynajem w Piskorzcudomy na wynajem w Lubczydomy na wynajem w Zagrodach

Deweloperzy

);