Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwolnienie za renowację

2012-05-04

Zwolnienie za renowację

Osoby, które odnowią elewację zabytkowych kamienic zlokalizowanych w Rudzie Śląskiej, mogą przez 10 lat nie płacić podatku od nieruchomości.

26 kwietnia radni Rudy Śląskiej przyjęli uchwałę, na mocy której w zamian za modernizację elewacji zabytkowych kamienic przysługiwać będzie ulga w formie zwolnienia od obowiązku płacenia podatku od nieruchomości. Okres zwolnienia wynosi 10 lat.

O ulgę podatkową mogą się ubiegać prywatni właściciele, wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Warunkiem zwolnienia jest przeprowadzenie remontu ścian bezpośrednio przylegających do chodnika lub jezdni. Wszystkie prace muszą zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia modernizacji.

Podobne rozwiązania są stosowane m.in. w Krakowie, Łodzi, Katowicach czy Poznaniu.

Źródło: KRN.pl | 2012-05-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Dębickidomy na sprzedaż powiat Łęczyckidomy na wynajem gmina Wickodomy na sprzedaż gmina Milejczycemieszkania na wynajem w Jędrychowiedomy na wynajem w Lusiniedomy na sprzedaż w Nowych Rumunkach

Deweloperzy

);