Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Związek Miast Polskich nie chce ustawy o KZN

Magdalena Hojniak | 2019-06-19

Związek Miast Polskich nie chce ustawy o KZN
Związek Miast Polskich sprzeciwia się zatwierdzeniu ustawy o KZN

Prezes Związku Miast Polskich wystosował list do prezydenta RP. Prosi, by Andrzej Duda nie podpisywał nowelizacji ustawy o KZN.

13 czerwca br. uchwalono nowelizację ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zdaniem prezesa Związku Miast Polskich Zygmunta Frankiewicza dla nowych przepisów brak dostatecznego uzasadnienia. Chodzi o rozszerzenie uwłaszczenia, które miałoby objąć tereny, gdzie mieszczą się budynki związane z funkcją mieszkaniową bądź obiekty niemieszkaniowe. Zygmunt Frankiewicz uważa, że w ten sposób wywłaszczenie gmin lub Skarbu Państwa może nastąpić niezgodnie z celem wskazanym w noweli. Ponadto, jak zauważa prezes ZMP, zatwierdzona zmiana działa wstecz.

W swoim stanowisku Frankiewicz podkreśla, że uwłaszczenie, które obejmie nieruchomości, których nie przewiduje ustawa, naruszy konstytucyjne normy odnoszące się do zasady pewności prawa czy ochrony praw majątkowych samorządu terytorialnego.

W liście możemy przeczytać, że Związek nie mógł w stosownym czasie zaprezentować swojej opinii, gdyż projekt rządowy nie zakładał nowelizacji ustawy z 20 lipca 2018 r.,a tym samym nie uwzględniała jej komisja. 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Krakowskidomy na wynajem powiat Jaworskidomy na wynajem gmina Mszczonówmieszkania na sprzedaż gmina Bobrownikimieszkania na wynajem w Kruszyniedomy na sprzedaż w Kołacinkumieszkania na wynajem w Santocznie

Deweloperzy

);