Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Związek Miast Polskich nie chce ustawy o KZN

Magdalena Hojniak | 2019-06-19

Związek Miast Polskich nie chce ustawy o KZN
Związek Miast Polskich sprzeciwia się zatwierdzeniu ustawy o KZN

Prezes Związku Miast Polskich wystosował list do prezydenta RP. Prosi, by Andrzej Duda nie podpisywał nowelizacji ustawy o KZN.

13 czerwca br. uchwalono nowelizację ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zdaniem prezesa Związku Miast Polskich Zygmunta Frankiewicza dla nowych przepisów brak dostatecznego uzasadnienia. Chodzi o rozszerzenie uwłaszczenia, które miałoby objąć tereny, gdzie mieszczą się budynki związane z funkcją mieszkaniową bądź obiekty niemieszkaniowe. Zygmunt Frankiewicz uważa, że w ten sposób wywłaszczenie gmin lub Skarbu Państwa może nastąpić niezgodnie z celem wskazanym w noweli. Ponadto, jak zauważa prezes ZMP, zatwierdzona zmiana działa wstecz.

W swoim stanowisku Frankiewicz podkreśla, że uwłaszczenie, które obejmie nieruchomości, których nie przewiduje ustawa, naruszy konstytucyjne normy odnoszące się do zasady pewności prawa czy ochrony praw majątkowych samorządu terytorialnego.

W liście możemy przeczytać, że Związek nie mógł w stosownym czasie zaprezentować swojej opinii, gdyż projekt rządowy nie zakładał nowelizacji ustawy z 20 lipca 2018 r.,a tym samym nie uwzględniała jej komisja. 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Włoszczowskimieszkania na sprzedaż powiat Żuromińskidomy na wynajem gmina Szlichtyngowamieszkania na sprzedaż gmina Starogard Gdańskimieszkania na sprzedaż w Cudkowiemieszkania na wynajem w Miliniedomy na wynajem w Przęsławicach

Deweloperzy

);