Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmodernizowany dom to 50 proc. energii mniej

2008-02-13

Zmodernizowany dom to 50 proc. energii mniej

Termomodernizacja domu pozwala oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie. To inwestycje dla zamożnych, bo na modernizację 100-metrowego domu trzeba wydać 20 tys. zł.

Termomodernizacja domu pozwala oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie – donosi „Gazeta Prawna”. To inwestycje dla zamożnych, bo na modernizację 100-metrowego domu trzeba wydać 20 tys. zł. Ponieważ czeka nas dalszy wzrost cen energii, warto pomyśleć o remoncie domu. Ocieplenie dachu, ścian, wymiana okien czy nowa instalacja grzewcza mogą pozwolić oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie.

Jak informuje dziennik, za straty ciepła w największym stopniu odpowiadają ściany i wentylacja, a w następnej kolejności – dach i okna. Najlepsze efekty daje kompleksowa termomodernizacja domu, co oznacza jednoczesną wymianę okien, ocieplenie ścian, dachów itd. To jednak nie jest tanie – koszt takich zmian to 180-400 zł na jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej domu.

Koszty remontu domu w celu poszukiwania oszczędności energii w dużej mierze zależą od rodzaju użytych materiałów budowlanych, a różnice cenowe między nimi mogą być znaczne – czytamy dalej. Według danych Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej już 1/3 gospodarstw domowych zainwestowała w termomodernizację. Eksperci podkreślają, że najbardziej opłacalna jest zmiana instalacji centralnego ogrzewania, a najmniej – wymiana okien.

Źródło: „Gazeta Prawna” 12.02.2008 | 2008-02-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemhale i magazyny do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Cieszyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wielickilokale użytkowe na wynajem gmina Pyzdrylokale użytkowe na wynajem gmina Brąszewicedomy na sprzedaż w Krzywczycachdomy na sprzedaż w Zawadachmieszkania na wynajem w Nienałty-Szymanach

Deweloperzy

);