Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmodernizowany dom to 50 proc. energii mniej

2008-02-13

Zmodernizowany dom to 50 proc. energii mniej

Termomodernizacja domu pozwala oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie. To inwestycje dla zamożnych, bo na modernizację 100-metrowego domu trzeba wydać 20 tys. zł.

Termomodernizacja domu pozwala oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie – donosi „Gazeta Prawna”. To inwestycje dla zamożnych, bo na modernizację 100-metrowego domu trzeba wydać 20 tys. zł. Ponieważ czeka nas dalszy wzrost cen energii, warto pomyśleć o remoncie domu. Ocieplenie dachu, ścian, wymiana okien czy nowa instalacja grzewcza mogą pozwolić oszczędzić ponad 50 proc. energii zużywanej na ogrzewanie.

Jak informuje dziennik, za straty ciepła w największym stopniu odpowiadają ściany i wentylacja, a w następnej kolejności – dach i okna. Najlepsze efekty daje kompleksowa termomodernizacja domu, co oznacza jednoczesną wymianę okien, ocieplenie ścian, dachów itd. To jednak nie jest tanie – koszt takich zmian to 180-400 zł na jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej domu.

Koszty remontu domu w celu poszukiwania oszczędności energii w dużej mierze zależą od rodzaju użytych materiałów budowlanych, a różnice cenowe między nimi mogą być znaczne – czytamy dalej. Według danych Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej już 1/3 gospodarstw domowych zainwestowała w termomodernizację. Eksperci podkreślają, że najbardziej opłacalna jest zmiana instalacji centralnego ogrzewania, a najmniej – wymiana okien.

Źródło: „Gazeta Prawna” 12.02.2008 | 2008-02-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemmieszkania na sprzedażdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Bieszczadzkimieszkania na wynajem powiat Malborskilokale użytkowe na wynajem gmina Frampolmieszkania na sprzedaż gmina Miastkomieszkania na wynajem w Brzeziniemieszkania na wynajem w Grójcudomy na wynajem w Ostrowy-Cukrownia

Deweloperzy

);