Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany na rondach Mogilskim i Grzegórzeckim

2008-01-04

Zmiany na rondach Mogilskim i Grzegórzeckim

Po konkursie na zagospodarowanie przestrzeni między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim wyłania się obraz dzielnicy biurowców z widokiem na Ogród Botaniczny.

Po konkursie na zagospodarowanie przestrzeni między rondami Mogilskim i Grzegórzeckim wyłania się obraz dzielnicy biurowców z widokiem na Ogród Botaniczny – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Obszar pomiędzy rondami Grzegórzeckim i Mogilskim jest obecnie jednym z najlepszych terenów inwestycyjnych w mieście. Modernizacja obu rond znacznie usprawni ruch komunikacyjny w tej części miasta, a to dodatkowo podniesie atrakcyjność miejsca w oczach deweloperów – zauważa dziennik. W związku z tym Magistrackie Biuro Planowania Przestrzennego zorganizowało konkurs na koncepcję zagospodarowania przestrzeni pomiędzy rondami.

Najwyżej oceniona praca zespołu Borysa Czarakciewa w bardzo ciekawy sposób zaznaczyła możliwość utworzenia ciągu biegnącego równolegle do alei Powstania Warszawskiego, który mógłby stworzyć nową jakość przestrzeni publicznej w tej części miasta. Architekci zaproponowali bowiem przeprowadzenie nad ziemią kładki łączącej Ogród Botaniczny i ciąg budynków biurowych biegnących wzdłuż alei. Na razie jednak wiadomo na pewno tylko tyle, że jesienią doczekamy się uruchomienia nowych węzłów komunikacyjnych na rondach Grzegórzeckim i Mogilskim – czytamy.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 02.01.2008 | 2008-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Płockimieszkania na wynajem powiat M. Krakówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Górznolokale użytkowe na wynajem gmina Olszanicadomy na sprzedaż w Sokołówkumieszkania na sprzedaż w Wysokiej Głogowskiejdomy na wynajem w Rokitnie

Deweloperzy

);