Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ziemia: przetargowa gorączka

2007-07-31

Ziemia: przetargowa gorączka

Cena ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych wciąż idzie w górę. W pierwszym półroczu Agencja sprzedała 57 tys. ha gruntów, najwięcej w Zachodniopomorskiem (12,8 tys. ha) i Warmińsko-Mazurskiem (12 tys. ha).

Cena ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych wciąż idzie w górę – donosi „Rzeczpospolita”. W pierwszym półroczu Agencja sprzedała 57 tys. ha gruntów, najwięcej w Zachodniopomorskiem (12,8 tys. ha) i Warmińsko-Mazurskiem (12 tys. ha). W tych dwóch województwach wciąż jest najwięcej ziemi do zagospodarowania (odpowiednio 63 tys. ha i 53 tys. ha). W trzecim w kolejności oddziale dolnośląskim ANR sprzedano 6 tys. ha.

Jak czytamy, zainteresowanie przetargami jest ogromne. W pierwszym kwartale średnia cena rolnej ziemi przekroczyła na Mazurach 10 tys. zł za hektar, a rekordowa kwota wylicytowana na przetargu za hektar nierolnego gruntu wyniosła 148 tys. zł. Koniunkturę na ziemię napędzają dzierżawcy, którzy, korzystając z prawa pierwokupu, coraz liczniej chcą przechodzić z dzierżawy na własność. Powodem są rosnące czynsze dzierżawne. W I kwartale 2007 r. były wyższe od tych sprzed roku o 41 proc.

Ceny, które gotowi są płacić kupujący, czasami bywają irracjonalne – zauważa „Rzeczpospolita”. Ta gorączka ogarnia też rolników. Coraz śmielej stają do przetargów nieograniczonych i licytują do niebotycznych wysokości. Podobnie dzierżawcy gotowi są płacić po kilkadziesiąt kwintali pszenicy za hektar, nie zastanawiając się, ile przy takim czynszu muszą zebrać, by im się gospodarowanie opłaciło.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 30.07.2007 | 2007-07-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kartuskidomy na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskimieszkania na sprzedaż gmina Dzierżoniówmieszkania na sprzedaż gmina Zawierciedomy na sprzedaż w Kładziewomieszkania na sprzedaż w Budzyniumieszkania na wynajem w Emilianowie

Deweloperzy

);