Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zdrożeją remonty mieszkań

2007-04-03

Zdrożeją remonty mieszkań

Po 1 stycznia 2008 r. podrożeje nie tylko samodzielna budowa domu. Także zlecony firmie remont mieszkania będzie opodatkowany 22-proc. stawką VAT.

Po 1 stycznia 2008 r. podrożeje nie tylko samodzielna budowa domu. Także zlecony firmie remont mieszkania będzie opodatkowany 22-proc. stawką VAT. Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", resort finansów odstąpił od koncepcji opodatkowania preferencyjnym VAT usług, w których wartość materiałów budowlanych nie przekracza 50 proc. A takich remontów jest mało, gdyż cena materiałów jest zwykle głównym elementem kosztu prac. Ustalono jednak, że z dobrodziejstw niższej stawki będą mogły skorzystać tylko remonty części wspólnych budynków mieszkalnych, czyli np. dachów, klatek schodowych, wspólnych instalacji. Wszystkie prace wykonywane wewnątrz mieszkań miałby być opodatkowane wyższą, 22-proc. stawką VAT.

Zgodnie z ostatnimi deklaracjami minister finansów Zyty Gilowskiej przedłużenie zwrotu VAT po 1 stycznia 2008 r. jest wykluczone. Osoby planujące remont lokali czy domów nie unikną więc podwyżek. Jeżeli informacje "Gazet Prawnej" się potwierdzą, to przestanie się także opłacać wykańczanie nowych mieszkań we własnym zakresie. Wzrosnąć natomiast może zainteresowanie kupowaniem np. od deweloperów mieszkań wybudowanych „pod klucz”. Zakup wykończonego mieszkania byłby bowiem opodatkowany 7-proc. stawką.

Źródło: "Gazeta Prawna", 02.04.2007 | 2007-04-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemhale i magazyny do kupieniagaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Tychylokale użytkowe na sprzedaż powiat Kolskimieszkania na wynajem gmina Nowe Brzeskomieszkania na sprzedaż gmina Żarymieszkania na sprzedaż w Popielnomieszkania na sprzedaż w Młodociniemieszkania na sprzedaż w Dziewiętlicach

Deweloperzy

);