Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

ZBK tworzy komputerową bazę lokali

2006-04-27

ZBK tworzy komputerową bazę lokali

Już wkrótce ma zostać uruchomiony system komputerowy, w którym znajdą się kompleksowe dane na temat lokali znajdujących się w zasobach krakowskiego Zarządu Budynków Komunalnych (ZBK).

Już wkrótce ma zostać uruchomiony system komputerowy, w którym znajdą się kompleksowe dane na temat lokali znajdujących się w zasobach Zarządu Budynków Komunalnych (ZBK). Obecnie informacje na temat gminnych lokali oraz ich najemców są gromadzone w kilku różnych wydziałach. Chcąc uzyskać pełne informacje na temat jakiegoś lokalu, trzeba się zwracać do każdego z nich z osobna. Wynika to m.in. z tego, że dopiero w połowie 2004 r. ZBK zajął się administrowaniem gminnymi lokalami. Wcześniej robiły to również inne spółki. W zeszłym roku podjęto decyzję o wprowadzenia centralnego systemu komputerowego, zawierającego wszystkie dane. Rozpisano przetarg, do którego zgłosiły się trzy firmy – dwie z Polski i jedna z Niemiec. Ostatecznie jednak ofertę złożyła tylko firma DomConsult z Poznania, która zaproponowała cenę – 3 mln zł. Zgodnie z planem, wdrażanie systemu powinno rozpocząć się już w czerwcu br., natomiast jego uruchomienie planowane jest na styczeń 2007 r. Ponad połowę kwoty potrzebnej na sfinansowanie bazy wyasygnuje ZBK. O pokrycie pozostałych kosztów Zarząd zwrócił się do Wydziału Infrastruktury UMK. Oprócz ZBK z systemu będą korzystać również wydziały: Mieszkalnictwa, Skarbu i Geodezji. Przedstawiciele Zarządu podkreślają, że dzięki nowemu systemowi będzie można skuteczniej egzekwować należności od dłużników. Jest to kwestia o tyle istotna, że zadłużenie gminnych lokali sięga blisko 90 mln zł.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006 | 2006-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice na sprzedażdomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Białobrzeskimieszkania na wynajem powiat M. Płockdomy na sprzedaż gmina Poronindomy na wynajem gmina Kodeńmieszkania na sprzedaż w Przyłuskachdomy na wynajem w Kazimierzowiemieszkania na sprzedaż w Kobylaki-Korysze

Deweloperzy

);