Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamki na sprzedaż

2008-02-08

Zamki na sprzedaż

Kilka lat temu można było kupić część krzyżackiej warowni w Sztumie. Teraz oferta samorządu dotyczy całego wzgórza zamkowego.

Kilka lat temu można było kupić część krzyżackiej warowni w Sztumie. Teraz oferta samorządu dotyczy całego wzgórza zamkowego. Radni jednogłośnie zgodzili się wystawić wzgórze na przetarg – z zastrzeżeniem, że nowy właściciel zamieni je w centrum hotelowo-konferencyjne. Największym problemem będzie jednak znalezienie wiarygodnego inwestora, ponieważ radni chcą zastrzec w umowie notarialnej, by zakończył budowę centrum w ciągu 5 lat od momentu kupna – informuje „Dziennik Bałtycki”. Sprzedaż to jedyna szansa na renowację i rekonstrukcję zamku, gdyż nie udało się pozyskać środków z Unii Europejskiej, a gminy nie stać na tak kosztowne inwestycje.

Jak czytamy dalej, na sprzedaż jest także zamek w Gniewie. Wyłoniona została już firma, która dokona wyceny. Potrwa to kilka tygodni. Na razie wszystkie budynki znajdujące się na wzgórzu zamkowym z powrotem wróciły do gminy, która zamierza sprzedać zamek. Dotychczas administrowała nimi Fundacja „Zamek” w Gniewie. Kupnem zainteresowana jest Grupa „Polmlek”.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 03.02.2008 | 2008-02-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęhale i magazyny na wynajemhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedaż powiat Siedleckidomy na sprzedaż powiat Buskidomy na wynajem gmina Brzezinydomy na wynajem gmina Milanówekmieszkania na wynajem w Przybysławiemieszkania na sprzedaż w Kobylicamieszkania na sprzedaż w Grodzisku

Deweloperzy