Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zagrożona mozaika

2011-03-09

Zagrożona mozaika

Zdobiąca ścianę Biprostalu mozaika znów jest zagrożona. W ramach remontu budynku jego właściciele rozważają likwidację dzieła.

Zdobiąca ścianę Biprostalu mozaika znów jest zagrożona. W ramach remontu budynku jego właściciele rozważają likwidację dzieła – informuje „Gazeta Wyborcza”. Z inicjatywy wiceprezydent Krakowa Elżbiety Koterby i Magdaleny Sroki prowadzone są negocjacje z firmą Biprostal SA. Mają one wypracować porozumienie, dzięki któremu spółka będzie mogła prowadzić prace remontowe, zachowując mozaikę.

Dzieło plastyczne na ścianie Biprostalu powstało w 1964 r. Jest dziełem Celiny Styrylskiej-Taranczewskiej i stanowi realizację geometrycznego abstrakcjonizmu.

Pierwsze plany zerwania mozaiki i zastąpienia jej kamiennymi płytami pojawiły się w 2009 r. Szeroko zakrojona akcja protestacyjna mieszkanców Krakowa wstrzymała plany właścicieli. Obecnie trwają starania o wpisanie mozaiki do Wojewódzkiego Rejestru Zabytków. Przed rokiem miejski konserwator zabytków wpisał ją do ewidencji gminnej, ta jednak nie pozwala na faktyczną ochronę dzieła.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-03-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat M. Radommieszkania na wynajem powiat Radziejowskimieszkania na sprzedaż gmina Cisekdomy na sprzedaż gmina Tuliszkówmieszkania na wynajem w Kokotowodomy na wynajem w Kijachmieszkania na sprzedaż w Kolnie

Deweloperzy

);