Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zadłużeni wyjdą na prostą

Magdalena Hojniak | 2018-05-16

Zadłużeni wyjdą na prostą

Gdańsk stworzył innowacyjną pomoc dla zadłużonych. Pionierski projekt wkrótce trafi do Ministerstwa Rozwoju.

Zadłużeni w obligacjach to projekt, dzięki któremu osoby z zaległościami w opłatach czynszowych będą mogły spłacić dług i kontynuować regularne odprowadzanie opłat. Pierwsi dłużnicy już od stycznia 2019 r. będą mogli podjąć działania przewidziane w projekcie. W program Zadłużeni w obligacjach będą zaangażowani prywatni inwestorzy, którzy swój kapitał przeznaczą na społeczny projekt. Jeśli przyniesie on oczekiwane rezultaty, miasto zwróci przedsiębiorcy jego wkład wraz z bonusem.

Opracowany przez MOPR w Gdańsku projekt to pierwsza tego typu próba pomocy osobom z długami czynszowymi. Ma on stanowić nową opcję rozwiązywania problemu z zaległościami w opłatach mieszkań komunalnych, bez wykorzystywania środków publicznych do realizacji zadań społecznych. Piotr Puchalski, prawnik z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych i Elbląskiego Centrum Mediacji zaznacza, że żadne polskie miasto nie znalazło skutecznych metod na radzenie sobie z długami lokatorskimi. Problem się potęguje, gdy wśród dłużników są osoby wykluczone społecznie, co dodatkowo utrudnia im przezwyciężenie trudności.

Pierwsza edycja projektu Zadłużeni w obligacjach obejmie 100 dłużników, którzy otrzymają opiekę tzw. nawigatora – jego zadaniem będzie ustalenie planu działania, wspieranie podopiecznego w trakcie jego realizacji, a także pomoc we wspólnym szukaniu rozwiązań. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wyrażenie chęci pokonania kryzysu. Dodatkowy warunek stanowi zadłużenie – musi ono zmieścić się w przedziale od 3 do 20 tys. zł. i trwać od 6 do 18 miesięcy.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Budynek mieszkalny przy ul....
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Willa Słowicza
Sand Hotel ****

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Starachowickimieszkania na sprzedaż powiat Włodawskimieszkania na sprzedaż gmina Skórzecmieszkania na sprzedaż gmina Wielowieśdomy na wynajem w Sienicydomy na sprzedaż w Piekarachdomy na wynajem w Miłostowie

Deweloperzy