Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zadłużeni wyjdą na prostą

Magdalena Hojniak | 2018-05-16

Zadłużeni wyjdą na prostą

Gdańsk stworzył innowacyjną pomoc dla zadłużonych. Pionierski projekt wkrótce trafi do Ministerstwa Rozwoju.

Zadłużeni w obligacjach to projekt, dzięki któremu osoby z zaległościami w opłatach czynszowych będą mogły spłacić dług i kontynuować regularne odprowadzanie opłat. Pierwsi dłużnicy już od stycznia 2019 r. będą mogli podjąć działania przewidziane w projekcie. W program Zadłużeni w obligacjach będą zaangażowani prywatni inwestorzy, którzy swój kapitał przeznaczą na społeczny projekt. Jeśli przyniesie on oczekiwane rezultaty, miasto zwróci przedsiębiorcy jego wkład wraz z bonusem.

Opracowany przez MOPR w Gdańsku projekt to pierwsza tego typu próba pomocy osobom z długami czynszowymi. Ma on stanowić nową opcję rozwiązywania problemu z zaległościami w opłatach mieszkań komunalnych, bez wykorzystywania środków publicznych do realizacji zadań społecznych. Piotr Puchalski, prawnik z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych i Elbląskiego Centrum Mediacji zaznacza, że żadne polskie miasto nie znalazło skutecznych metod na radzenie sobie z długami lokatorskimi. Problem się potęguje, gdy wśród dłużników są osoby wykluczone społecznie, co dodatkowo utrudnia im przezwyciężenie trudności.

Pierwsza edycja projektu Zadłużeni w obligacjach obejmie 100 dłużników, którzy otrzymają opiekę tzw. nawigatora – jego zadaniem będzie ustalenie planu działania, wspieranie podopiecznego w trakcie jego realizacji, a także pomoc we wspólnym szukaniu rozwiązań. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wyrażenie chęci pokonania kryzysu. Dodatkowy warunek stanowi zadłużenie – musi ono zmieścić się w przedziale od 3 do 20 tys. zł. i trwać od 6 do 18 miesięcy.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska
Sand Hotel ****

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażhale i magazyny na sprzedażgaraże na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Tarnobrzegmieszkania na sprzedaż powiat Rawskidomy na wynajem gmina Spiczynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Lubindomy na wynajem w Marwałdziemieszkania na sprzedaż w Wólce Korczowskiejmieszkania na wynajem w Matysówce

Deweloperzy