Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zadłużeni wyjdą na prostą

Magdalena Hojniak | 2018-05-16

Zadłużeni wyjdą na prostą

Gdańsk stworzył innowacyjną pomoc dla zadłużonych. Pionierski projekt wkrótce trafi do Ministerstwa Rozwoju.

Zadłużeni w obligacjach to projekt, dzięki któremu osoby z zaległościami w opłatach czynszowych będą mogły spłacić dług i kontynuować regularne odprowadzanie opłat. Pierwsi dłużnicy już od stycznia 2019 r. będą mogli podjąć działania przewidziane w projekcie. W program Zadłużeni w obligacjach będą zaangażowani prywatni inwestorzy, którzy swój kapitał przeznaczą na społeczny projekt. Jeśli przyniesie on oczekiwane rezultaty, miasto zwróci przedsiębiorcy jego wkład wraz z bonusem.

Opracowany przez MOPR w Gdańsku projekt to pierwsza tego typu próba pomocy osobom z długami czynszowymi. Ma on stanowić nową opcję rozwiązywania problemu z zaległościami w opłatach mieszkań komunalnych, bez wykorzystywania środków publicznych do realizacji zadań społecznych. Piotr Puchalski, prawnik z Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych i Elbląskiego Centrum Mediacji zaznacza, że żadne polskie miasto nie znalazło skutecznych metod na radzenie sobie z długami lokatorskimi. Problem się potęguje, gdy wśród dłużników są osoby wykluczone społecznie, co dodatkowo utrudnia im przezwyciężenie trudności.

Pierwsza edycja projektu Zadłużeni w obligacjach obejmie 100 dłużników, którzy otrzymają opiekę tzw. nawigatora – jego zadaniem będzie ustalenie planu działania, wspieranie podopiecznego w trakcie jego realizacji, a także pomoc we wspólnym szukaniu rozwiązań. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wyrażenie chęci pokonania kryzysu. Dodatkowy warunek stanowi zadłużenie – musi ono zmieścić się w przedziale od 3 do 20 tys. zł. i trwać od 6 do 18 miesięcy.  

Źródło: KRN.pl | 2018-05-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
CHE162PI47
Osiedle Klonowe 14
Apartamenty Lema

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 
Super oferta: / poprzednia następna