Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabytek zamiast Urzędu Marszałkowskiego?

2008-02-15

Zabytek zamiast Urzędu Marszałkowskiego?

Architekci i historycy sztuki protestują przeciw planom rozbiórki budynku Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy al. Niepodległości, na którego gruzach ma powstać nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego.

Architekci i historycy sztuki protestują przeciw planom rozbiórki budynku Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy al. Niepodległości, na którego gruzach ma powstać nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, wniosek o pozwolenie na rozbiórkę starego i określenie warunków zabudowy nowego obiektu został złożony w wydziale urbanistyki i architektury UM. Mimo że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, od 1 marca Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ma działać w nowej siedzibie przy ul. Kanclerskiej (mieszcząca się w tym budynku Biblioteka Pedagogiczna przenosi się w okolice stadionu Lecha).

Zdaniem poznańskich architektów oraz historyków sztuki, będący przykładem architektury socrealistycznej budynek powinien trafić na listę zabytków (wraz z sąsiadującym budynkiem szkoły sportowej). Jeszcze w tym tygodniu ma zostać wysłany w tej sprawie list otwarty do marszałka – podaje Gazeta.

Budynek, w którym obecnie mieści się Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, powstał w latach 1956-57. Zaprojektował go Janusz Wellenger. Wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak, twierdzi, że przebudowa i adaptacja tego budynku na potrzeby urzędu jest niemożliwa.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Poznań 13.02.2008 | 2008-02-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Siedleckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żyrardowskilokale użytkowe na wynajem gmina Stary Lubotyńmieszkania na sprzedaż gmina Lubiczdomy na sprzedaż w Gościszowiedomy na sprzedaż w Leonowiemieszkania na wynajem w Trzaskowo

Deweloperzy

);