Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyższy VAT na materiały budowlane

2007-03-29

Wyższy VAT na materiały budowlane

Wicepremier Zyta Gilowska wykluczyła objęcie materiałów budowlanych obniżoną stawką VAT. Ma ona natomiast obowiązywać na domy budowane przez deweloperów albo spółdzielnie oraz na niektóre prace remontowe.

Wicepremier Zyta Gilowska wykluczyła objęcie materiałów budowlanych obniżoną stawką VAT. Ma ona natomiast obowiązywać na domy budowane przez deweloperów albo spółdzielnie oraz na niektóre prace remontowe – czytamy w serwisie Money.pl.

Z wypowiedzi wicepremier na konferencji prasowej w Brukseli wynika, że resort finansów praktycznie zakończył prace nad definicją budownictwa społecznego. Zgodnie z nowymi przepisami 7-procentowym VAT będzie objęte budownictwo społeczne. Niestety, nie obejmie ona materiałów budowlanych, a co za tym idzie - budowy domów systemem gospodarczym. Niższy VAT będzie tylko na niektóre usługi w budownictwie. Reszta sektora - z domami budowanymi systemem gospodarczym włącznie - będzie podlegać 22 procentowej stawce. Ministerstwo będzie jednak chciało objąć obniżoną stawką VAT jak największą ilość usług w budownictwie.

Źródło: Money.pl, 29.03.2007 | 2007-03-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupienialokale użytkowe na wynajemmieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Skierniewickilokale użytkowe na wynajem powiat M. st. Warszawadomy na sprzedaż gmina Brzegdomy na sprzedaż gmina Sośnicowicemieszkania na wynajem w Stanisławowiedomy na sprzedaż w Maurycewiedomy na sprzedaż w Kozodawach

Deweloperzy

);