Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyrobiska wolne od podatku

2012-01-25

Wyrobiska wolne od podatku

Przedsiębiorstwa mogą wiele zyskać, bo podatek od wyrobisk górniczych był naliczany bezprawnie.

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego proces naliczania podatku od nieruchomości podziemnych dla wyrobisk górniczych odbywał się niezgodnie z prawem. Przedsiębiorstwa, których dotyczy ta kwestia spodziewają się z tego tytułu ogromnych zysków. Będą one możliwe dzięki uwolnieniu rezerw przeznaczonych na opłaty takiego podatku w następnych latach, a także dzięki zwrotom nadpłat, o które ubiegają się przedsiębiorstwa.

Jastrzębska Spółka Węglowa chce wykorzystać ok. 290 mln zł rezerw, które przeznaczyła na opłaty podatkowe. Ponadto, poinformowała, że podejmie działania mające na celu odzyskanie pieniędzy za niesłusznie naliczony podatek. Takie takie czynności rozpoczęła już spółka KGHM, która złożyła do gmin wnioski o stwierdzenie nadpłaty i zwrot podatku od nieruchomości od wyrobisk górniczych za lata 2006-2011 na łączną wartość 145 mln zł.

 
 

Źródło: KRN.pl | 2012-01-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Lęborskidomy na wynajem powiat Biłgorajskimieszkania na sprzedaż gmina Puszczykowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Pasymmieszkania na sprzedaż w Górze Siewierskiejmieszkania na sprzedaż w Sabniedomy na wynajem w Łączkach

Deweloperzy

);