Zakon sprzedał swoją siedzibę, położoną w centrum Gdańska. Nabywcą jest spółka Multi Development – inwestor, który we współpracy z miastem zagospodaruje Targi Sienny i Rakowy.
Zakon sióstr elżbietanek sprzedał swoją siedzibę – położony w centrum Gdańska klasztor, który stoi na działce o powierzchni 3 tys. m kw. Nabywcą zabudowanej nieruchomości gruntowej jest spółka Multi Development, która we współpracy z miastem zagospodaruje Targi Sienny i Rakowy, tworząc w ich granicach tzw. Forum Radunia.
W zabytkowym gmachu zakonnice mieszkały i pracowały od 1887 r. (w budynku działało m.in. przedszkole). Jak podał inwestor, prowadzenie placówki edukacyjnej nie będzie kontynuowane, bo zabytkowy budynek zostanie zaadaptowany na cele komercyjne, a przyłączenie parceli do przebudowywanych Targów Siennego i Rakowego pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie całej powierzchni.
Cena nabycia nieruchomości i data przejęcia prawa własności nie zostały póki co podane do wiadomości publicznej.
Źródło: KRN.pl | 2012-09-24
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)