Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wykupiłeś mieszkanie kilka lat temu, będziesz płacił jak inni

2007-11-29

Wykupiłeś mieszkanie kilka lat temu, będziesz płacił jak inni

W całej Polsce walne zgromadzenia i zebrania przedstawicieli członków spółdzielni decydują teraz o tym, czy uprzywilejować mieszkańców, którzy przekształcali mieszkania lokatorskie w okresie od 23 kwietnia 2001 r. do 31 lipca 2007 r.

W całej Polsce walne zgromadzenia i zebrania przedstawicieli członków spółdzielni decydują teraz o tym, czy uprzywilejować mieszkańców, którzy przekształcali mieszkania lokatorskie w okresie od 23 kwietnia 2001 r. do 31 lipca 2007 r. Chodzi o zwolnienie z comiesięcznych wpłat na fundusz remontowy, co miałoby zrekompensować poniesione wcześniej koszty przekształcenia. Zgoda walnych zgromadzeń oznaczałaby podwyżkę składek na remonty dla pozostałych mieszkańców – donosi „Gazeta Prawna”.

Jak można było podejrzewać, duża część spółdzielców nie zgadza się na takie rozwiązanie, obawiając się wzrostu swoich opłat. Stanisława Barka, prezes SM Śnieżka w Krakowie, powiedziała w rozmowie z dziennikiem: – W ustawie wyraźnie wskazano, że walne może, ale nie musi zwalniać z opłat na fundusz remontowy, tak więc nasi członkowie też zdecydowali, że wszyscy będą płacić na jednakowych zasadach.

Źródło: „Gazeta Prawna” 29.11.2007 r. | 2007-11-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Żagańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Jelenia Góradomy na sprzedaż gmina Buczekdomy na sprzedaż gmina Cycówmieszkania na sprzedaż w Wierzbicydomy na sprzedaż w Maliszewiedomy na wynajem w Uniemyślu

Deweloperzy

);