Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wycena inna niż cena

2006-06-09

Wycena inna niż cena

Około 90 procent transakcji na rynku nieruchomości dotyczących mieszkań dokonywanych jest obecnie z pomocą kredytów hipotecznych. Niestety, zdarza się, że rzeczoznawca z banku wycenia mieszkanie na dużo niższą kwotę, niż uzgodniły to ze sobą strony transakcji.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", około 90 procent transakcji na rynku nieruchomości dotyczących mieszkań dokonywanych jest obecnie z pomocą kredytów hipotecznych. Niestety, ceny mieszkań jedno- i dwupokojowych są coraz wyższe. Jak zwraca uwagę gazeta, zdarza się, że rzeczoznawca z banku wycenia mieszkanie na dużo niższą kwotę, niż uzgodniły to ze sobą strony transakcji. Różnice mogą być naprawdę znaczne i dla klienta kupującego stanowi to spory kłopot, gdyż musi dołożyć różnicę, co przy dużych kwotach może nawet uniemożliwić transakcję. Zwłaszcza, że cena mieszkania to nie wszystko, bo z tytułu zakupu lokalu trzeba uiścić dodatkowe opłaty. Dlatego warto dowiedzieć się znacznie wcześniej, na ile lokal zostanie wyceniony przez rzeczoznawcę bankowego.

Źródło: "Rzeczpospolita", 05.06.2006 | 2006-06-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniagaraże na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Chełmlokale użytkowe na sprzedaż powiat Warszawski zachodnidomy na sprzedaż gmina Białośliwielokale użytkowe na sprzedaż gmina Międzyzdrojedomy na sprzedaż w Śniegociniemieszkania na wynajem w Berżniki-Folwarkmieszkania na wynajem w Brodnia-Kolonii

Deweloperzy

);