Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wybrano zadbane zabytki

2012-04-23

Wybrano zadbane zabytki

18 kwietnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ogłoszono wyniki konkursu „Zabytek zadbany”.

18 kwietnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ogłoszono wyniki konkursu „Zabytek zadbany”, który każdego roku organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nadzorowany przez Generalnego Konserwatora Zabytków. Nagrody trafiły do osób prywatnych i instytucji, które w wyjątkowy sposób przyczyniły się w 2011 r. do ochrony zabytków.

Tegorocznymi laureatami w kategorii „Ochrona wartości zabytkowej pojedynczego obiektu” zostali Marta i Andrzej Kołderowie, właściciele dworu w Kopytowej k. Krosna, za uratowanie zagrożonego dworu. W kategorii „Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu w tym założenia dworskie i pałacowe” zwyciężył Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk”. Z kolei do gdańskiego Muzeum Archeologicznego trafiła nagroda przyznawana za „Adaptację obiektów zabytkowych”. W kategorii „Architektura i konstrukcje drewniane” laureatem zostało miasto i gmina Twardogóra za kompleksowe prace konserwatorskie w kościele Świętej Trójcy i Matki Boskiej. W kategorii specjalnej „Architektura przemysłowa i dziedzictwo techniki” zwyciężyło miasto i gmina Ozimek, za kompleksową konserwację tamtejszego żelaznego mostu wiszącego na rzece Mała Panew.

Ponadto w konkursie jury przyznało kilkanaście wyróżnień, które trafiły m.in. do Polskich Kolei Państwowych SA (Oddział Dworce Kolejowe) za kompleksowe prace konserwatorskie przy dworcu kolejowym w Przemyślu, a także do Muzeum Kresów w Lubaczowie za realizację prac konserwatorskich w zespole cerkwi Św. Paraskewy w Radrużu.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-04-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniagaraże do kupieniagaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Elblągdomy na sprzedaż powiat Krapkowickimieszkania na sprzedaż gmina Osinalokale użytkowe na wynajem gmina Kobyla Góradomy na wynajem w Olsztyniemieszkania na sprzedaż w Dunajkumieszkania na sprzedaż w Wyrębie

Deweloperzy

);