Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Wuzetki” jeszcze tylko przez dwa lata?

2006-06-02

„Wuzetki” jeszcze tylko przez dwa lata?

Najprawdopodobniej jeszcze przez dwa lata będą wydawane decyzje o warunkach zabudowy.

Najprawdopodobniej jeszcze przez dwa lata będą wydawane decyzje o warunkach zabudowy. Tak wynika z opracowanego w Ministerstwie Budownictwa projektu nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Po upływie tego czasu gminy, które będą planowały inwestycje na danym terenie, będą musiały uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego.

Formalności związane z uzyskaniem decyzji WZiZT są uznawane za jedną z głównych barier inwestycyjnych. Zdaniem autorów projektu, proponowane zmiany usprawnią proces wydawania decyzji budowlanych oraz zmniejszą ich uznaniowość. Projekt nowelizacji zakłada również wprowadzenie zakazu wydawania decyzji na budowę obiektów budowlanych na obszarach, na których planowane są drogi lub inne inwestycje publiczne (m.in. kanalizacja). Będą mogły być one prowadzone na podstawie pozwolenia budowlanego wydanego jedynie na podstawie planu miejscowego.

Jeżeli nowela zostanie wprowadzona w życie, zmienią się również zasady tzw. dobrego sąsiedztwa. Według obowiązujących obecnie w tej kwestii przepisów, na terenie bez planu miejscowego można budować tylko wtedy, gdy w sąsiedztwie jest chociaż jedna zabudowana działka, a planowana inwestycja nie może się różnić od już istniejących.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 12/2006 | 2006-06-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Dębickilokale użytkowe na wynajem powiat Słupskilokale użytkowe na wynajem gmina Daleszycedomy na sprzedaż gmina Olszanicamieszkania na sprzedaż w Bronisławachdomy na wynajem w Wróblewiemieszkania na sprzedaż w Gruta

Deweloperzy

);