Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław zachęca do remontu zabytkowych kamienic

2007-11-23

Wrocław zachęca do remontu zabytkowych kamienic

By zachęcić właścicieli starych czynszówek do ich remontowania, we Wrocławiu ruszył miejski program rewitalizacji zabytkowych kamienic. Jako pierwsza została odrestaurowana kamienica przy ul. Norwida, a siedem kolejnych chce skorzystać z tej szansy w przyszłym roku. W sumie do programu zgłosiło się 15 wspólnot mieszkaniowych.

By zachęcić właścicieli starych czynszówek do ich remontowania, we Wrocławiu ruszył miejski program rewitalizacji zabytkowych kamienic – informuje „Gazeta Wyborcza”. Jako pierwsza została odrestaurowana kamienica przy ul. Norwida, a siedem kolejnych chce skorzystać z tej szansy w przyszłym roku. W sumie do programu zgłosiło się 15 wspólnot mieszkaniowych.

Aby otrzymać dotację pokrywającą 70 proc. kosztów remontu elewacji, dachu czy odtworzenia detali architektonicznych, należy spełniać jeden warunek – kamienica musi być wpisana do rejestru zabytków. Takich cennych czynszówek jest we Wrocławiu około setki. Są zwykle rozproszone po całym mieście, z wyjątkiem ulicy Norwida, przy której stoją same zabytki.

Renowacja jest bardzo kosztowna, jednak to wielka szansa, ponieważ dotacja jest duża, a mieszkania w tak wyremontowanej kamienicy znacznie zyskują na wartości. Dodatkowo miasto obiecuje, że jeśli zostaną wyremontowane wszystkie kamienice przy ulicy Norwida, to zainwestuje w ogólny wygląd ulicy – wyremontuje chodniki, zamontuje nowe latarnie i uporządkuje zieleń – informuje Gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Wrocław 22.11.2007 | 2007-11-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Ostródzkidomy na wynajem powiat Lidzbarskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Więcborkdomy na wynajem gmina Kamieńmieszkania na wynajem w Bartkachmieszkania na wynajem w Czaganiecdomy na sprzedaż w Żelaźnie

Deweloperzy

);