Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław: Rekordowa cena za kamienicę

2007-02-01

Wrocław: Rekordowa cena za kamienicę

50 mln zł – to ostateczna kwota w licytacji dawnego domu handlowego Trautnera we Wrocławiu.


50 mln zł – to ostateczna kwota w licytacji dawnego domu handlowego Trautnera we Wrocławiu – donosi „Gazeta Wyborcza”. Kamienica została wystawione na sprzedaż przez miasto. Walczyło o nią pięciu chętnych, ale oferty wszystkich przebił międzynarodowy fundusz inwestycyjny Verity Development, którego jednym z udziałowców jest rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej.

Jak czytamy, fundusz od niecałych dwóch lat wygrywa wszystkie najważniejsze przetargi w mieście. Przegrał tylko jedną licytację – we wrześniu ub. roku w walce o kamienicę Rynek 60 pokonał go Dariusz Małaszkiewicz, właściciel Ganta (kamienicę kupił za 27 mln zł).

Zgodnie z przepisami od wylicytowanej kwoty odjęte zostanie 30 procent, jako że kamienica jest zabytkiem – nabywca zapłaci zatem miastu i fiskusowi łącznie 42,7 mln zł. To i tak prawie 19 tys. zł za m kw.

„Stoi przed nami ogromna odpowiedzialność. To unikatowy budynek, z piękną historią. Kamienicę wyremontujemy zgodnie z najwyższymi standardami. Na parterze powstanie restauracja, wyżej – biura, a na najwyższych kondygnacjach apartamenty” – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezes funduszu Ali Dadressan.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 29.01.2007 | 2007-02-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);