Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław chce wprowadzić alarm klimatyczny

Magdalena Hojniak | 2019-10-21

Wrocław chce wprowadzić alarm klimatyczny
Do 2025 r. Wrocław chce być miastem zeroemisyjnym

Stolica Dolnego Śląska chce stać się miastem zeroemisyjnym, walczącym z konsekwencjami zmian klimatycznych.

Do 2025 r. Wrocław ma się stać miastem zeroemisyjnym. W ostatnim czasie radni miasta debatowali o wprowadzeniu alarmu klimatycznego. Priorytetem ma być bowiem przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych, a te są efektem zbyt wysokim stężeniem dwutlenku węgla. Konsultacje społeczne pokazały, że wrocławianie chcą konkretnych działań związanych z zeroemisyjnością.

Jak zaznacza dyrektor Biura Ochrony Przyrody i Klimatu we Wrocławiu Magdalena Argasińska, mieszkańcom Wrocławia zależy na dostępie do powszechnej informacji o niebezpieczeństwach wynikających ze zmian klimatycznych oraz wskazówek związanych z postępowaniem w nowej sytuacji. Ważny okazał się dostęp do miejsc zacienionych czy terenów zielonych i wody.

W planach miasta pojawiają się projekty o wygospodarowaniu stref komfortu termicznego oraz wykorzystywaniu wody deszczowej. Rozważane są również rozwiązania związane z czystą energią. Miasto chce korzystać ze źródeł odnawialnych, w tym fotowoltaiki.

Ponad miesiąc temu władze Wrocławia przyjęły Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu. Jest to dokument określający politykę klimatyczną miasta, nawiązującą do Strategii Wrocławia 2030 o oraz Planu Gospodarki Niskoemisyjnej czy Planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu SECAP.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki na sprzedażdomy na zamianędomy na wynajem powiat Staszowskidomy na wynajem powiat M. Koninlokale użytkowe na sprzedaż gmina Hrubieszówmieszkania na wynajem gmina Baligróddomy na sprzedaż w Osowejmieszkania na wynajem w Franciszkowiemieszkania na wynajem w Czyżewie

Deweloperzy

);