Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wpadki ZIKiT-u

2011-06-11

Wpadki ZIKiT-u

Architekci obserwujący remont płyty Rynku Głównego, wykonywany przez Zakład Infrastruktury Komunalnej i Transportu, apelują o natychmiastowe zmiany w tej instytucji.

Architekci obserwujący remont płyty Rynku Głównego, wykonywany przez Zakład Infrastruktury Komunalnej i Transportu, apelują o natychmiastowe zmiany w tej instytucji. Argumentują, że ilość inwestycji, w których ZIKiT się nie sprawdził, jest zatrważająco wysoka. Prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, Piotr Gajewski, po tym co zobaczył na rynku, zapowiedział, że poprosi prezydenta o likwidację ZIKiT – podaje „Gazeta Krakowska”.
 
Prace na rynku wyczerpały cierpliwość architektów, która była wielokrotnie nadużywana kolejnymi wpadkami instytucji. Lista błędów, jakie wyliczaja SARP, jest bardzo długa – stadion Wisły Kraków, fontanna na Rynku Głównym, cieknący sufit podziemnego muzeum, plac Szczepański czy choćby szyna przy ul. Limanowskiego, regularnie ulegająca wybrzuszeniu mimo kolejnych remontów.
 
Gajewski, jak zapowiada, nie zamierza patrzeć na sytuację w Krakowie bezczynnie. W piątek 10 czerwca spotkał się z wiceprezydent do spraw rozwoju miasta, Elżbietą Koterbą. Spotkanie przyniosło deklarację ze strony prezydent, że urzędnicy uproszczą procedury utrudniające architektom współpracę z ZIKiT.

Źródło: „Gazeta Krakowska” | 2011-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Milickimieszkania na wynajem powiat Brzeskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wojciechowicemieszkania na wynajem gmina Kowalmieszkania na wynajem w Modrzanachdomy na sprzedaż w Brzóskach Starychmieszkania na sprzedaż w Skórzcu

Deweloperzy

);