Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wokół europejskiej stolicy powstanie las metropolitalny

Anna Kozioł | 2021-07-23

Wokół europejskiej stolicy powstanie las metropolitalny
75-kilometrowy las metropolitalny otoczy Madryt.

Władze Madrytu do 2023 roku planują zasadzenie ponad pół miliona drzew wokół miasta. Zielony mur ma rocznie pochłaniać 175 ton dwutlenku węgla.

W ramach walki z ociepleniem klimatu hiszpańska stolica oprócz zasadzenia ponad 75-kilometrowego lasu okalającego miasto będzie miała także wiele nowych parków oraz zielonych terenów rekreacyjnych zlokalizowanych w samej metropolii. Ma to tworzyć największą w europie zieloną infrastrukturę.

Las metropolitalny będzie swego rodzaju pasem ekologicznym, który ma pomóc w redukcji poziomu gazów cieplarnianych, ale również w walce z efektem tworzenia się miejskiej mapy ciepła, czyli występowania wyższych temperatur w mieście w stosunku do terenów je otaczających. Jak pokazują przeprowadzane badania naukowe, drzewa w mieście są również najlepszym rozwiązaniem na ograniczenie skoków temperatur dzięki temu, że zacieniają powierzchnię i powodują mieszanie się powietrza w atmosferze.

Koszt budowy lasu metropolitalnego w Madrycie to 75 mln euro a jego zasadzanie ma rozpocząć się we wrześniu tego roku.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-07-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice do kupieniagaraże na sprzedażdomy na wynajem powiat Nowotomyskimieszkania na wynajem powiat Stargardzkimieszkania na sprzedaż gmina Wyszkimieszkania na sprzedaż gmina Radzanówmieszkania na wynajem w Latkowiemieszkania na sprzedaż w Zegrze-Osadadomy na sprzedaż w Kutach

Deweloperzy

);