Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiecha nad Czterema Koronami

2006-07-20

Wiecha nad Czterema Koronami

Prace budowlane przy najnowszej inwestycji firmy DK Development rozpoczęły się w listopadzie ub.r., 7 lipca br. nad Czterema Koronami zawisła wiecha.

Prace budowlane przy najnowszej inwestycji firmy DK Development rozpoczęły się w listopadzie ub.r., 7 lipca br. nad Czterema Koronami zawisła wiecha.

zdjęcie do ofertyzdjęcie do oferty
wizualizacjastan budowy


Apartamenty Cztery Korony powstają na terenie dawnego Cefarmu, nieopodal Krakchemii, zaledwie 2 kilometry od Rynku Głównego. Głównym projektantem osiedla jest Iwona Gortel z łódzkiego biura Uniprojekt, a generalnym wykonawcą – Chemobudowa. Jak podkreśla Dorota Koźmińska, prezes firmy DK Development, współpraca z wykonawcą układa się doskonale, a prace budowlane przebiegają terminowo. Oddanie budynków 1 i 2 przewidziano na styczeń 2007 roku, budynków 3 i 4 – dwa miesiące później.

Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane, na jego terenie oprócz czterech budynków powstaną wydzielone strefy ruchu kołowego i pieszego, zagospodarowane tereny zielone, plac zabaw dla dzieci, a także wielofunkcyjne boisko do gry w tenisa, siatkówkę lub koszykówkę.

Apartamenty Cztery Korony składają się ze 129 mieszkań o powierzchni od 47 do 124 m kw. Wszystkie mieszkania na parterze mają tarasy o pow. nawet do 80 m kw., z częścią powierzchni wydzieloną pod uprawę roślin, a mieszkania na wyższych kondygnacjach – balkony o pow. od 7 do 10 m kw. Na ostatnich piętrach powstają czteropokojowe apartamenty z ogromnymi, okalającymi mieszkanie z trzech stron, 100-metrowymi tarasami, z których rozciąga się piękny widok. W przyziemiu budynków znajdą się garaże i komórki lokatorskie. Nowoczesne windy w reprezentacyjnych, przestronnych holach połączą wszystkie kondygnacje. Każdy budynek ma dwa wejścia – główne, z poziomu gruntu, i ogrodowe, z poziomu tarasów pierwszej kondygnacji.

W budowie osiedla wykorzystuje się materiały najwyższej jakości. Projekt przewiduje użycie m.in. okładzin z piaskowca na elewacji zewnętrznej, okładzin z granitu na ścianach i posadzkach w holach, drewnianej stolarki okiennej.

Poza obrębem osiedla, w miejscu starego budynku biurowego Cefarmu przy ul. Pilotów, powstanie czterokondygnacyjny budynek komercyjny. Autorem projektu jest również Iwona Gortel. Na powierzchni 2200 m kw. przewidziano miejsce na działalność handlowo-usługową. Obecnie inwestycja jest na etapie oczekiwania na „wuzetkę”, rozpoczęcie prac nastąpi prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku, a zakończenie – pod koniec 2007 roku.

(mak)

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2006 | 2006-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażdomy na wynajemdomy na sprzedaż powiat Rypińskimieszkania na wynajem powiat Bielskilokale użytkowe na wynajem gmina Wilczynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Kościanmieszkania na wynajem w Salpik Dolnydomy na sprzedaż w Jastrzębcachmieszkania na sprzedaż w Włochach

Deweloperzy

);