Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej umów, wyższe czynsze

2007-08-04

Więcej umów, wyższe czynsze

W pierwszym półroczu 2007 r. wynajęto więcej nowych magazynów niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Najemcy chętniej szukają powierzchni poza obszarem Warszawy.

W pierwszym półroczu 2007 r. wynajęto więcej nowych magazynów niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Najemcy chętniej szukają powierzchni poza obszarem Warszawy – donosi „Rzeczpospolita”.

W pierwszym semestrze 2007 r. wynajęto ponad 0,5 mln m kw. nowych magazynów, w większości poza Warszawą – podają cytowani przez „Rzeczpospolitą” analitycy Cushman & Wakefield. Deweloperzy, którzy wynajęli najwięcej powierzchni, to ProLogis i Panattoni. Każda ze spółek może się pochwalić prawie 30-proc. udziałem w rynku. (...) Analitycy obserwują wzrost popytu. W konsekwencji rosną też czynsze najmu, przy czym nie jest to jedynie efekt dużego zapotrzebowania na nowe magazyny, lecz również wzrostu cen gruntów oraz kosztów siły roboczej i materiałów.

Jak czytamy, obecnie zasoby nowoczesnych magazynów w Polsce są szacowane na 3,15 mln m kw. Trwa budowa kolejnego miliona m kw. Najwięcej magazynów powstało w Warszawie (290 tys. m kw.), na Górnym Śląsku (250 tys. m kw.), w Polsce centralnej (180 tys. m kw.) i Poznaniu (170 tys. m kw.). W pierwszym półroczu 2007 r., według raportu Cushman & Wakefield, wynajęto blisko 640 tys. m kw. powierzchni magazynowej, a analitycy Colliers International szacują tę liczbę na 550 tys. m kw. – informuje „Rzeczpospolita”. W jednym i drugim przypadku oznacza to, że rynek ten osiągnął lepszy wynik niż w podobnym okresie ubiegłego roku, kiedy to wynajęto ok. 400 tys. m kw.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej".

Źródło: Dorota Kaczyńska, „Rzeczpospolita”, 30.07.2007 | 2007-08-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Bialskimieszkania na wynajem powiat M. Częstochowamieszkania na sprzedaż gmina Bartoszycedomy na wynajem gmina Kazimierz Dolnydomy na sprzedaż w Łącźniemieszkania na wynajem w Lubińdomy na sprzedaż w Dawidowie

Deweloperzy

);