Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej spółdzielni socjalnych?

2009-07-16

Więcej spółdzielni socjalnych?

Dzisiaj wchodzą w życie przepisy mające przyczynić się do zwiększenia liczby zakładanych spółdzielni socjalnych. Obecnie jest ich 139.

Dzisiaj wchodzą w życie przepisy mające przyczynić się do zwiększenia liczby zakładanych spółdzielni socjalnych. Obecnie jest ich 139 – podaje „Gazeta Prawna”.

Uchwalona 7 maja tego roku nowelizacja ustawy z 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych (Dz.U. nr 94, poz. 651) zawiera zmiany, które umożliwią zwiększenie liczby członków spółdzielni, którzy nie są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Jak czytamy dalej, dotychczas mogli oni stanowić tylko 20 proc. wszystkich członków spółdzielni. Teraz próg ten jest zwiększony do 50 proc.
 
Zmieniają się też przepisy dotyczące założycieli spółdzielni. Obok osób zagrożonych wykluczeniem społecznym prawo do ich zakładania otrzymają samorządy, organizacje pozarządowe, kościelne osoby prawne – dodaje dziennik.
 

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 16.07.2009 | 2009-07-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Przemyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Lidzbarskimieszkania na sprzedaż gmina Mszanamieszkania na sprzedaż gmina Kowale Oleckiemieszkania na sprzedaż w Jagłowiemieszkania na sprzedaż w Kiersitachdomy na sprzedaż w Sarbii

Deweloperzy

);