Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej mieszkań w maju

2011-06-22

Więcej mieszkań w maju

W maju 2011 r. oddano łącznie do użytkowania 9185 mieszkań.

Jak podaje GUS, w maju 2011 r. oddano łącznie do użytkowania 9185 mieszkań. Jest to o 2,2 proc. więcej niż w maju ubiegłego roku i o 0,6 proc. więcej niż w kwietniu 2011 r. Najliczniejszą grupę stanowiły mieszkania wybudowane przez inwestorów indywidualnych. Oddali oni w maju aż 5041 lokali mieszkalnych. Mieszkania z tego segmentu stanowią ponad połowę z ogółu mieszkań oddanych w maju 2011 r. Wynik dla mieszkań z tej grupy oznacza jednak spadek (o 3,5  proc.) w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Największy wzrost w porównaniu z kwietniem odnotowano w grupie mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. W maju 2011 r. oddano 3659 lokali z tego segmentu, o 8,1 proc. więcej niż w miesiącu ubiegłym. Największy spadek wystąpił w przypadku mieszkań społdzielczych, których w maju oddano do użytkowania 223, czyli o 23,6 proc. mniej niż w kwietniu i o 38,7 proc. mniej w zestawieniu z analogicznym okresem rok temu. Ogólna liczba mieszkań oddanych od początku roku (w okresie styczeń-maj) wyniosła 45825. Jest to o 14,1 proc. gorszy wynik w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Źródło: KRN.pl (na podstawie danych GUS) | 2011-06-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażgaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Grajewskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żyrardowskidomy na wynajem gmina Przemętdomy na wynajem gmina Lasowice Wielkiedomy na sprzedaż w Piastowiedomy na sprzedaż w Suchorzowiedomy na wynajem w Witkowo Pierwsze

Deweloperzy

);