Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej bankrutów

2010-09-08

Więcej bankrutów

Prawie 60 firm z branży budowlanej upadło w pierwszym półroczu. To więcej niż w poprzednim roku.

W pierwszym półroczu upadło prawie 60 firm z branży budowlanej – informuje „Rzeczpospolita”. Stanowi to o 60 proc. więcej upadłości niż w poprzednim roku. Wraz z podwykonawcami, liczba ta wzrasta do 90 firm, zatrudniających łącznie ok. 5,5 tys osób. Najwięcej bankructw odnotowano na Górnym i Dolnym Ślaśku, Mazowszu i w Małopolsce. Oznacza to, że branża budowlana wciąż ma trudności z przezwyciężeniem skutków kryzysu.

Problemy firm budowlanych wynikają przede wszystkim z małej ilości zleceń – podaje dziennik. Na stabilnym poziomie utrzymuje się liczba inwestycji infrastrukturalnych, ale inwestycje deweloperskie mają się już gorzej. Powodem takiej sytuacji jest wciąż stosunkowo niewielki popyt na rynku mieszkaniowym. Przy trudnościach ze sprzedażą mieszkań deweloperzy z ostrożnością rozpoczynają kolejne inwestycje.

Jesień powinna przynieść wzrost popytu na mieszkania i tym samym – ustabilizować sytuację deweloperów. Z problemami mogą się jednak wciąż borykać podwykonawcy, których kondycja jest uzależniona od inwestycji większych firm.

Źródło: "Rzeczpospolita", 06.09.2010 | 2010-09-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadziałki do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Oświęcimskimieszkania na wynajem powiat M. Katowicedomy na wynajem gmina Nowa Karczmalokale użytkowe na wynajem gmina Sońskmieszkania na wynajem w Sokolnikachdomy na sprzedaż w Smolnicymieszkania na sprzedaż w Kątach

Deweloperzy

);