Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej banków udzieli kredytu z dopłatą

2009-01-05

Więcej banków udzieli kredytu z dopłatą

Jeszcze w tym kwartale umowy o udzielanie kredytów z dopłatami podpiszą kolejne banki. Łatwiej też będzie można wziąć taką pożyczkę, bo do listy kredytobiorców będzie można dopisać najbliższą rodzinę.

Udzielaniem kredytów z dopłatami zainteresowanych jest coraz więcej banków. Rozmowy w sprawie przystąpienia do programu prowadzone są z kolejnymi 15 instytucjami. W tej chwili kredytów z dopłatą udzielają: PKO BP, Pekao, Bank Pocztowy, niektóre banki spółdzielcze i SKOK-i. Wkrótce kredyty z dopłatą będzie można wziąć w Lukas Banku, Invest-Banku, mBanku oraz Banku Hipotecznym Pekao – informuje „Gazeta Prawna”.

Procedury związane z uzyskaniem kredytu z dopłatą nie różnią się znacząco od tych, które dotyczą kredytów udzielanych na zasadach ogólnych. Trzeba się liczyć z koniecznością dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu, o dochodach i o niezaleganiu z podatkami. Bank sprawdzi naszą historię kredytową, a do czasu ustanowienia hipoteki będziemy musieli płacić ubezpieczenie nieruchomości. Co ważne, zdolność kredytowa wyliczana jest na pełną kwotę kredytu, z pełnym oprocentowaniem, bez uwzględniania ośmioletniego okresu dopłat. Jednak dzięki nowelizacji ustawy klient, który nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, może do kredytu dołączyć najbliższą rodzinę – czytamy na łamach dziennika.
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 5.01.2009 | 2009-01-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Szydłowieckimieszkania na sprzedaż powiat M. Białystoklokale użytkowe na sprzedaż gmina Dobrzeń Wielkidomy na wynajem gmina Łańcutdomy na wynajem w Naklkumieszkania na wynajem w Wysokiedomy na sprzedaż w Orłowcu

Deweloperzy

);