Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Weto dla zasad przekazywania

2006-08-15

Weto dla zasad przekazywania

Prezydent Lech Kaczyński zawetował nowelizację kodeksu cywilnego umożliwiającą zrzeczenie się własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa jednostronnym oświadczeniem woli.

Prezydent Lech Kaczyński zawetował nowelizację kodeksu cywilnego umożliwiającą zrzeczenie się własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa jednostronnym oświadczeniem woli. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", w opinii prezydenta błędem było to, że ustawodawca nie uzależnił skuteczności tego zrzeczenia się od wyrażenia zgody przez organ władzy publicznej.

Przepisy prawa w wielu wypadkach nakładają na właścicieli nieruchomości obowiązki lub ciężary związane z jej utrzymaniem. Tymczasem zawetowana ustawa pozwalała właścicielowi niezwiązanemu żadnymi ograniczeniami na pozbycie się nieruchomości zdewastowanej, trwale zanieczyszczonej lub w inny sposób stwarzającej ryzyko dla ludzi lub środowiska. W efekcie to Skarb Państwa ponosiłby znaczne nakłady finansowe z nią związane.

Źródło: "Rzeczpospolita", 14.08.2006 | 2006-08-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckilokale użytkowe na wynajem powiat Łukowskimieszkania na wynajem gmina Łubowomieszkania na wynajem gmina Wąsoszdomy na wynajem w Królku Polskimmieszkania na wynajem w Starej Wróbliniedomy na sprzedaż w Lelowice-Kolonii

Deweloperzy

);