Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warto kupić mieszkanie jeszcze w tym roku

2006-07-12

Warto kupić mieszkanie jeszcze w tym roku

Od przyszłego roku zmienią się zasady opodatkowania sprzedawanych nieruchomości. Ci, którzy traktują zakup domu lub mieszkania jako inwestycję długoterminową, powinni pośpieszyć się z zakupem – radzi „Gazeta Prawna”.

Od przyszłego roku zmienią się zasady opodatkowania sprzedawanych nieruchomości. Ci, którzy traktują zakup domu lub mieszkania jako inwestycję długoterminową, powinni pośpieszyć się z zakupem – radzi „Gazeta Prawna”.

Przyjęty przez rząd projekt zmian przewiduje, że z tytułu odpłatnego zbycia domu lub mieszkania trzeba będzie zapłacić podatek w wysokości 19 proc. osiągniętego dochodu. Obecnie jest to 10 proc., a w wypadku sprzedaży po upływie 5 lat od daty nabycia lub wybudowania nieruchomości nie płaci się podatku.

Nowe zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości będą obejmować tylko te, które zostaną nabyte po 1 stycznia 2007 roku. Podatku nie zapłacą jednak osoby zbywające nieruchomości nabyte w drodze spadku lub darowizny. Zatem ci, którzy planują kupno domu lub mieszkania, a potem chcą je z zyskiem sprzedać, powinni zastanowić się, czy nie nabyć nieruchomości jeszcze w tym roku.

Formą rekompensaty będzie uwzględnienie przy obliczaniu podstawy opodatkowania kosztów uzyskania tego dochodu. Może to być korzystne dla tych, którzy planują sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat od jej nabycia (wybudowania) i przy tym będą mieli odpowiednio duże koszty.

Więcej w "Gazecie Prawnej".

Źródło: „Gazeta Prawna”, 12.07.2006 | 2006-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadomy na sprzedaż powiat Kamiennogórskidomy na sprzedaż powiat M. Katowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Jastarnialokale użytkowe na sprzedaż gmina Śmigieldomy na wynajem w Lubiatowiedomy na sprzedaż w Lenartachmieszkania na sprzedaż w Węglewicach

Deweloperzy

);