Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawiacy chcą projektów ekologicznych

Magdalena Hojniak | 2019-10-08

Warszawiacy chcą projektów ekologicznych
Warszawiacy wybrali projekty w budżecie miasta

Mieszkańcy podjęli decyzję, jakie przedsięwzięcia obejmie miejski budżet. Najwięcej głosów padło na projekty prośrodowiskowe.

Ponad 105 tys. warszawiaków oddało swój głos w głosowaniu dotyczącym projektów, które miałyby zostać zrealizowane w ramach budżetu miasta. Jak się okazało, największą przychylność mieszkańców stolicy zyskały przedsięwzięcia ekologiczne. Większość głosów padła na projekt „2020 drzew dla Warszawy”. Z kolei najdroższe będą działania związane z „Wiatami rowerowymi przy szkołach”, które również znalazły się wśród najczęściej typowanych. Koszt oszacowano w tym przypadku na 3 600 000 zł.

Warszawiacy mogli wybierać spośród 1425 propozycji, a do realizacji przeznaczonych zostanie 414, z czego 385 dotyczy konkretnych dzielnic, a największa liczba objęła Wolę. Wszystkie wyłonione projekty mają wyznaczoną datę realizacji do 2020 r.

W ostatnim czasie władze stolicy przyjęły również uchwałę związaną z systemem dotacji do ekologicznego ogrzewania domów. Głównym działaniem mającym pozwolić uporać się ze smogiem jest bowiem likwidacja tzw. kopciuchów. W dokumencie przewidziano zwiększenie środków z 7 na 12 tys. zł. Wysokość przyznawanych funduszy będzie uzależniona zarówno od rodzaju budynku, jak i skali inwestycji.

Na dodatkowych 10 tys. zł będą mogli liczyć właściciele domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na podłączenie do gazu za pomocą nowej lub zmodernizowanej instalacji grzewczej. W przypadku chęci skorzystania z ciepła sieciowego zainteresowani mogą liczyć nawet na 40 tys. zł dofinansowania. Wymiana kopciucha na gruntową pompę ciepła to aż 50 tys. zł wsparcia ze strony miasta.

Zwiększone sumy dotacji zostały przydzielone również dla zarządców budynków wielorodzinnych, planujących eko-inwestycje.

Działania zawarte w programie walki ze smogiem w samym 2020 r. objęły 55,3 mln zł, natomiast w następnych 2 latach 210 mln zł.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-10-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Brzeskidomy na sprzedaż powiat M. Kaliszlokale użytkowe na sprzedaż gmina Powidzmieszkania na wynajem gmina Łososina Dolnadomy na sprzedaż w Podleśnymmieszkania na sprzedaż w Smołdzińskim Lesiemieszkania na wynajem w Wielichowo-Wsi

Deweloperzy

);