Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: W stolicy Śródmieście nadal najdroższe

2007-09-26

Warszawa: W stolicy Śródmieście nadal najdroższe

Centrum Warszawy powoli zmienia swój charakter. Biurowce, centra handlowe oraz eleganckie hotele i nowoczesne apartamentowce nadają Śródmieściu wielkomiejski charakter.

Centrum Warszawy powoli zmienia swój charakter – czytamy w „Gazecie Prawnej”. Biurowce, centra handlowe oraz eleganckie hotele i nowoczesne apartamentowce nadają Śródmieściu wielkomiejski charakter.

O prawdziwym boomie można mówić w wypadku najbardziej luksusowych budynków powstających przy ul. Złotej czy Górskiego. Pierwszy z nich będzie miał 192 metry wysokości, 54 piętra i 251 apartamentów. Kiedy w 2010 roku budynek zostanie oddany do użytku, będzie to z pewnością najbardziej elegancki obiekt mieszkalny w Warszawie.

Jak dowiadujemy się z „Gazety Prawnej”, w ostatnim czasie największym placem budowy są okolice ulic Słonimskiego i Andersa. Śródmieście staje się dzielnicą apartamentowców, co widać po ofertach z rynku pierwotnego dominujących na stołecznym rynku nieruchomości. Apartamentów nie brakuje również na rynku wtórnym. Obecnie osoby zamożne szukają mieszkań najczęściej na Starym i Nowym Mieście oraz w budynkach znajdujących się wzdłuż Traktu Królewskiego.

Inwestorzy nie kupują jednak pojedynczych mieszkań, lecz całe budynki. Mieszkania te są wówczas łączone tak, by powstały lokale mające powierzchnię nawet 300 metrów kwadratowych. Według analityków rynku nieruchomości, Warszawa jest w tej chwili jedną z najdroższych stolic Europy Środkowej. Zabytkowe mieszkanie w centrum stolicy jest droższe niż lokal o podobnej klasie znajdujący się w centrum Pragi lub Budapesztu – podaje dziennik.

Więcej w „Gazecie Prawnej”

Źródło: „Gazeta Prawna", 25.09.2007 | 2007-09-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Kraśnickimieszkania na wynajem powiat M. Siedlcedomy na wynajem gmina Oświęcimlokale użytkowe na wynajem gmina Fajsławicemieszkania na sprzedaż w Marysinkumieszkania na sprzedaż w Szczodrochowiedomy na sprzedaż w Błoniach

Deweloperzy

);