Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Renowacja zabytkowej kamienicy z miejskich dotacji

2007-02-01

Warszawa: Renowacja zabytkowej kamienicy z miejskich dotacji

Właściciele kamienic wpisanych do rejestru mogą starać się o pieniądze na renowację. Do podziału jest blisko 5 milionów złotych. Wnioski można składać do końca lutego.

Właściciele kamienic wpisanych do rejestru mogą starać się o pieniądze na renowację. Do podziału jest 5 milionów złotych. Wnioski można składać do końca lutego – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, od dwóch lat miasto dofinansowuje remonty zabytkowych kamienic będących w rękach prywatnych. Największe szanse na to mają właściciele obiektów o szczególnym znaczeniu historycznym, artystycznym lub naukowym.

Chętnych jest jednak więcej niż środków – w 2006 roku na ten cel przeznaczono 4,7 mln zł, a w roku bieżącym będzie to 4,8 mln zł. Dla porównania – wnioski, które zostały złożone w 2006 roku, opiewały łącznie na kwotę ok. 10 mln zł. Stołeczny konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka twierdzi jednak w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Jeśli zabraknie pieniędzy na wartościowe remonty, będę wnioskować do władz stolicy o zwiększenie puli. Myślę, że kwota ok. 7,5 mln zł w pełni zaspokoiłaby potrzeby”.

Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 50 proc. – informuje dziennik. Dokumenty należy składać najpóźniej do końca lutego – wniosek i lista załączników są dostępne w Internecie pod adresem: www.zabytki.um.warszawa.pl.

Źródło: Maciej Szczepaniuk, „Rzeczpospolita”, 30.01.2007 | 2007-02-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Leszczyńskimieszkania na sprzedaż powiat Otwockimieszkania na sprzedaż gmina Baligróddomy na wynajem gmina Miasteczko Śląskiemieszkania na wynajem w Goszczyniedomy na sprzedaż w Sosnowcumieszkania na wynajem w Prosno

Deweloperzy

);