Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Ceny ziemi wciąż idą w górę

2007-06-16

Warszawa: Ceny ziemi wciąż idą w górę

Jeszcze do niedawna działkami oferowanymi w okolicach Warszawy po względnie atrakcyjnych cenach nikt się nie interesował. Głównie z powodu dużej odległości od miasta i kwestii dojazdu, a czasem także z powodu usytuowania bądź kształtu. Ale wszystko się zmienia, bo brakuje dobrych gruntów w atrakcyjnych cenach blisko granic stolicy.

Jeszcze do niedawna działkami oferowanymi w okolicach Warszawy po względnie atrakcyjnych cenach nikt się nie interesował – podaje „Rzeczpospolita”. Głównie z powodu dużej odległości od miasta i kwestii dojazdu, a czasem także z powodu usytuowania bądź kształtu. Ale wszystko się zmienia, bo brakuje dobrych gruntów w atrakcyjnych cenach blisko granic stolicy.

Działki budowlane w cenie 50 złotych za m kw. stają się rzadkością w okolicach Warszawy – czytamy. Żeby tanio kupić, trzeba jechać coraz dalej od granic miasta. Utrzymujące się przez okres zimowy duże zainteresowanie zakupem spowodowało wyprzedanie atrakcyjnych działek i ogólny wzrost cen. Jeżeli oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem, to właściciel podnosi cenę – np. po tygodniu o 20 procent lub wstrzymuje się w ogóle ze sprzedażą.

Barierą wzrostu cen działek będzie jednak, jak w przypadku mieszkań, zdolność kredytowa. Większość działek jest kupowana za kredyt. Nie może być to duża kwota, bo kolejny trzeba będzie zaciągnąć na budowę domu.

Spora część zakupów dokonywana jest w celach spekulacyjnych, a część z myślą o budowie domu nawet w odległej przyszłości – podsumowuje „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 11.06.2007 | 2007-06-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice na sprzedażhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Białogardzkidomy na sprzedaż powiat Sławieńskimieszkania na wynajem gmina Rychtallokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowa Brzeźnicadomy na sprzedaż w Międzyrzeczudomy na sprzedaż w Przysiece Polskiejdomy na wynajem w Susk Nowy

Deweloperzy

);