Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Walutowy kredyt hipoteczny tylko dla bogatych

2006-06-02

Walutowy kredyt hipoteczny tylko dla bogatych

Rekomendacja nadzoru bankowego dotycząca zasad udzielania kredytów walutowych spowoduje, że 70 tys. rodzin rocznie nie otrzyma go wcale. Zaostrzone zostaną bowiem procedury bankowe.

Rekomendacja nadzoru bankowego dotycząca zasad udzielania kredytów walutowych spowoduje, że 70 tys. rodzin rocznie nie otrzyma go wcale. Zaostrzone zostaną bowiem procedury bankowe – podaje „Gazeta Prawna”.

Zgodnie z zaleceniem nadzoru bankowego od lipca klient zaciągający kredyt w walucie obcej, np. we frankach szwajcarskich, będzie musiał mieć wyższą zdolność kredytową. Ma to zabezpieczyć banki przed nadmiernym ryzykiem związanym z osłabieniem polskiej waluty. Jednak według rozmówcy „Gazety Prawnej”, Kamila Kajetanowicza z Centrum im. Adama Smitha, wzrost rat do poziomu, który spowodowałby, że część klientów przestałaby spłacać kredyty, musiałby być wywołany drastycznym osłabieniem złotego. Tymczasem wszystkie prognozy ekonomistów przewidują długoterminowe umacnianie się złotego.

Zgodnie ze stanowiskiem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, przytaczanym przez gazetę, nagłe osłabienie złotego wywołane pogorszeniem sytuacji gospodarczej oznacza zaostrzenie polityki monetarnej i podwyżkę stóp procentowych. A w takiej sytuacji wzrost kosztów obsługi kredytów mieszkaniowych dotknąłby w porównywalnym stopniu konsumentów posiadających kredyty walutowe, jak i złotowe.
Więcej w "Gazecie Prawnej".

Źródło: Monika Krześniak, „Gazeta Prawna” 02-04.06.2006 | 2006-06-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Suwalskidomy na sprzedaż powiat Monieckimieszkania na wynajem gmina Cekcynmieszkania na sprzedaż gmina Bulkowodomy na wynajem w Olszyny-Koloniimieszkania na wynajem w Kornatowiemieszkania na sprzedaż w Gorzebądz

Deweloperzy

);