Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Walka o odszkodowania za zaniżone czynsze

2006-07-19

Walka o odszkodowania za zaniżone czynsze

Właściciele zamierzają wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa. Chcą odszkodowania za zaniżane w latach 1994–2005 czynsze w prywatnych nieruchomościach.

Właściciele zamierzają wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa. Chcą odszkodowania za zaniżane w latach 1994–2005 czynsze w prywatnych nieruchomościach.

Podstawą roszczeń, z którymi chce wystąpić Ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości, ma być orzeczenie Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 19 czerwca 2006 r. w sprawie Marii Hutten-Czapskiej. Trybunał uznał wówczas, że Polska złamała Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności poprzez zaniżanie czynszów w prywatnych nieruchomościach, jednocześnie nakazując Polsce naprawienie prawa w tym zakresie.

który chce walczyć o odszkodowania dla każdego właściciela, który się zgłosi. Właściciel, który przyłączy się do tego pozwu, zapłaci niższe koszty sądowe. Do tej pory zgłosiło się 300 właścicieli.

Tomasz Urbaś z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości oznajmił na konferencji prasowej, że można mówić o ok. 50 tys. właścicieli nieruchomości, których roszczenia mogą wynieść ok. 14 mld złotych.

Pierwszy pozew zostanie złożony do końca tego roku, o ile uda się zgromadzić minimum 1000 roszczeń. Jak do tej pory do stowarzyszenia zgłosiło się w tej sprawie około 300 właścicieli.

Źródło: | 2006-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Milickidomy na wynajem powiat M. Biała Podlaskalokale użytkowe na wynajem gmina M. Zamośćlokale użytkowe na wynajem gmina Dalikówmieszkania na wynajem w Złotej Górzemieszkania na sprzedaż w Kaleniudomy na wynajem w Rzewnówko

Deweloperzy

);