Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Walka o odszkodowania za zaniżone czynsze

2006-07-19

Walka o odszkodowania za zaniżone czynsze

Właściciele zamierzają wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa. Chcą odszkodowania za zaniżane w latach 1994–2005 czynsze w prywatnych nieruchomościach.

Właściciele zamierzają wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa. Chcą odszkodowania za zaniżane w latach 1994–2005 czynsze w prywatnych nieruchomościach.

Podstawą roszczeń, z którymi chce wystąpić Ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości, ma być orzeczenie Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z 19 czerwca 2006 r. w sprawie Marii Hutten-Czapskiej. Trybunał uznał wówczas, że Polska złamała Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności poprzez zaniżanie czynszów w prywatnych nieruchomościach, jednocześnie nakazując Polsce naprawienie prawa w tym zakresie.

który chce walczyć o odszkodowania dla każdego właściciela, który się zgłosi. Właściciel, który przyłączy się do tego pozwu, zapłaci niższe koszty sądowe. Do tej pory zgłosiło się 300 właścicieli.

Tomasz Urbaś z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości oznajmił na konferencji prasowej, że można mówić o ok. 50 tys. właścicieli nieruchomości, których roszczenia mogą wynieść ok. 14 mld złotych.

Pierwszy pozew zostanie złożony do końca tego roku, o ile uda się zgromadzić minimum 1000 roszczeń. Jak do tej pory do stowarzyszenia zgłosiło się w tej sprawie około 300 właścicieli.

Źródło: | 2006-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Oleśnickidomy na wynajem powiat M. Mysłowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Rykimieszkania na sprzedaż gmina Kołbaskowomieszkania na sprzedaż w Rozdzieledomy na wynajem w Mieczki-Abramachmieszkania na wynajem w Brzeziu

Deweloperzy

);