Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Warszawie padł rekord

Magdalena Hojniak | 2019-08-23

W Warszawie padł rekord

Po raz pierwszy w historii Warszawę odwiedziło 10 mln turystów. Zaskakuje również narodowość gości, którzy najliczniej odwiedzili stolicę.

10 mln turystów w 2018 r. to liczba, jaką może pochwalić się Warszawa. To pierwszy taki wynik w historii tego miasta. Ale to nie jedyne zaskoczenie, jakie pojawiło się po podsumowaniu turystycznych statystyk.

Jak się okazuje, rok 2018 przyniósł również rekord w odniesieniu do liczby gości przybyłych z jednego kraju. Najliczniejszą grupę, która zawitała do stolicy Polski, okazali się Brytyjczycy – 385 tys. osób. Statystyki pokazują, że Warszawa cieszy się także sporym zainteresowaniem wśród Amerykanów oraz Niemców – odpowiednio 278 i 237 tys. przyjazdów. Z analiz wynika też, że Warszawę warto odwiedzić chociaż na jeden dzień. Na taki czas pobytu zdecydowało się 13,7 mln gości (autorzy raportu wprowadzją rozróżnienie na turystów i odwiedzających).

Obserwacje pokazują, że poza najsłynniejszymi miejscami, coraz częściej odwiedzane są tereny poza ścisłym centrum. Turyści szukają tam lokalnego klimatu i oryginalnych smaków.

Przyglądając się turystyce w Warszawie, nie sposób pominąć licznych wydarzeń biznesowych, które przyciągają rzeszę odwiedzających. To z kolei prowadzi do intensywnego rozwoju bazy hotelowej w stolicy. W samym 2018 r. baza noclegowa zwiększyła się tam o 6 tys. miejsc noclegowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

qth ⋅ 27-08-2019 | 09:44

Po raz pierwszy w historii Warszawę odwiedziło 10 mln turystów, z czego 13,7 mln na jeden dzień.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe do kupieniadomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Łaskidomy na wynajem powiat Sokólskidomy na wynajem gmina Jonieclokale użytkowe na wynajem gmina Brokmieszkania na wynajem w Dąbrówcedomy na sprzedaż w Jeziorachmieszkania na wynajem w Niesłabinie

Deweloperzy

);