Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Warszawie padł rekord

Magdalena Hojniak | 2019-08-23

W Warszawie padł rekord

Po raz pierwszy w historii Warszawę odwiedziło 10 mln turystów. Zaskakuje również narodowość gości, którzy najliczniej odwiedzili stolicę.

10 mln turystów w 2018 r. to liczba, jaką może pochwalić się Warszawa. To pierwszy taki wynik w historii tego miasta. Ale to nie jedyne zaskoczenie, jakie pojawiło się po podsumowaniu turystycznych statystyk.

Jak się okazuje, rok 2018 przyniósł również rekord w odniesieniu do liczby gości przybyłych z jednego kraju. Najliczniejszą grupę, która zawitała do stolicy Polski, okazali się Brytyjczycy – 385 tys. osób. Statystyki pokazują, że Warszawa cieszy się także sporym zainteresowaniem wśród Amerykanów oraz Niemców – odpowiednio 278 i 237 tys. przyjazdów. Z analiz wynika też, że Warszawę warto odwiedzić chociaż na jeden dzień. Na taki czas pobytu zdecydowało się 13,7 mln gości (autorzy raportu wprowadzją rozróżnienie na turystów i odwiedzających).

Obserwacje pokazują, że poza najsłynniejszymi miejscami, coraz częściej odwiedzane są tereny poza ścisłym centrum. Turyści szukają tam lokalnego klimatu i oryginalnych smaków.

Przyglądając się turystyce w Warszawie, nie sposób pominąć licznych wydarzeń biznesowych, które przyciągają rzeszę odwiedzających. To z kolei prowadzi do intensywnego rozwoju bazy hotelowej w stolicy. W samym 2018 r. baza noclegowa zwiększyła się tam o 6 tys. miejsc noclegowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

qth ⋅ 27-08-2019 | 09:44

Po raz pierwszy w historii Warszawę odwiedziło 10 mln turystów, z czego 13,7 mln na jeden dzień.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Ostródzkilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wałbrzyskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kozienicelokale użytkowe na wynajem gmina Płońskdomy na wynajem w Berkowiznadomy na wynajem w Julianowiemieszkania na sprzedaż w Bakułej

Deweloperzy

);