Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W górach się opłaca

2010-12-13

W górach się opłaca

Wzrastają koszty wynajmu apartamentów w miejscowościach górskich. Roczna stopu zwrotu dochodzi do 8 proc.

Wzrastają koszty wynajmu apartamentów w miejscowościach górskich – informuje „Rzeczpospolita”. Za jedną dobę, w zależności od standardu, trzeba zapłacić 150-400 zł. W okresach zwiększonej popularności cena dochodzi nawet do 600 zł. Najwięcej kosztuje wynajem apartamentów w Zakopanem. W sezonie średnia cena wynosi ok. 300 zł, a w okresie świątecznym i sylwestrowym – 450 zł.

W Karpaczu, podobnie jak w Wiśle, doba w wynajętym lokum stanowi wydatek w wysokości 300 zł. Mniejsze miejscowości są tańsze. W Krynicy Zdrój czy Szklarskiej Porębie ceny wynoszą ok. 200 zł. Średni pobyt w górskim kurorcie to 4-5 dni. Największą popularnością cieszą się dwu- lub trzypokojowe lokale o powierzchni 24-45 m kw. Wynajęcie apartamentu dla rodziny okazuje się wtedy dużo tańsze niż w hotelu.

Klienci coraz większą wagę przykładają jednak do standardu wynajmowanych lokali oraz dodatkowych atrakcji – podaje „Rzeczpospolita”. Uwagę klientów przyciągają salony spa, wypożyczalnie sprzętu sportowego czy oferta gastronomiczna.

Z powodu dużego ruchu turystycznego w polskich górach, inwestycja w apartament na wynajem wciąż uchodzi za stabilną i pewną. Roczna stopa zwrotu wynosi 6-8 proc., w zależności od wielkości lokalu. Mniejsze – przynoszą nieco większe zyski. Koszt 1 m kw. w Zakopanem to od 8 do 15 tys. zł. W pozostałych miejscowościach górskich koszt nie przekracza zwykle 8 tys. zł.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”, 6.12.10 | 2010-12-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęgaraże do kupieniadomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Żyrardowskilokale użytkowe na wynajem powiat Grójeckidomy na sprzedaż gmina Kleszczelemieszkania na sprzedaż gmina Drawskodomy na sprzedaż w Kątachmieszkania na sprzedaż w Wojaszówcemieszkania na sprzedaż w Węglińcu

Deweloperzy

);