Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W 2008 r. ceny mieszkań spadną o 10 proc.

2007-12-10

W 2008 r. ceny mieszkań spadną o 10 proc.

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań mogą spaść w przyszłym roku nawet o 10 proc. i utrzymać się na tym poziomie przez rok czy dwa.

Średnie ceny metra kwadratowego mieszkań mogą spaść w przyszłym roku nawet o 10 proc. i utrzymać się na tym poziomie przez rok czy dwa – wynika z analizy firmy doradczej Gold Finance przedstawionej przez Gazetę Wyborczą.

Zdaniem analityków mamy do czynienia z pierwszą od ponad dwóch lat stabilizacją cen mieszkań na krajowym rynku nieruchomości. Co więcej, możemy mówić nawet o ich obniżce. Przez ostatnie dwa lata ceny mieszkań wzrosły nawet o 70 proc. W tym czasie do użytku oddano ponad 60 tys. nowych lokali – czytamy dalej. Eksperci przewidują, że w przyszłym roku będzie o ponad 60 proc. więcej mieszkań niż w tym roku. Podaż na rynku nieruchomości jest bardzo duża, a popyt ze względu na zbyt wysokie ceny lokali zaczyna spadać. Widać to w ofertach developerów, którzy rozpoczęli już walkę o klienta, oferując darmowe tarasy, miejsca parkingowe, rabaty dla płacących gotówką. Średnie ceny metra kwadratowego mogą spaść w przyszłym roku nawet o 10 proc. i utrzymać się na takim poziomie przez rok czy dwa.

Podobna tendencja panuje na rynku wtórnym. Używane mieszkania nie stanowią już w zasadzie żadnej konkurencji dla nowych, a ich ceny zostały również mocno wywindowane – informuje Gazeta. Tanieją więc lokale o najniższym standardzie, przeznaczone do generalnego remontu, w blokach z dużej płyty i o kiepskiej lokalizacji. Na wartości zyskują natomiast spokojne nowoczesne osiedla na peryferiach wielkich miast.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 07.12.2007 | 2007-12-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy na sprzedażdomy na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Trzebnickilokale użytkowe na sprzedaż powiat Jędrzejowskidomy na sprzedaż gmina Żarnowiecmieszkania na wynajem gmina Opocznomieszkania na sprzedaż w Bortatyczemieszkania na sprzedaż w Majdanie Małymmieszkania na sprzedaż w Prusce Wielkiej

Deweloperzy

);